Not seeing a Scroll to Top Button? Go to our FAQ page for more info. NASZ KOŚCIÓŁ -
Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Parfia Rzymskokatolicka w Pustkowie Osiedlu
OKRES ZWYKŁY Niedziela, 15 Wrzesień 2019 - 258 dzień w roku - godz.12:14:54 Tydzień: 37
1994 1995 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2016 2017 2018 2019  
NASZ KOŚCIÓŁ - ROK 2010 : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12  
Nasz Kościół - nr 206  -  Maj 2010   
Święto "Caritas" w Limanowej
Caritas
Statuetka Misericors
Statuetka Misericors

W sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Limanowej, 10 kwietnia, odbyły się diecezjalne obchody Święta Caritas, którym przewodniczył Biskup Tarnowski Wiktor Skworc. Tam zastała nas informacja o katastrofie samolotu prezydenckiego w Smoleńsku. Uroczystości rozpoczęły się od modlitwy za ofiary tej katastrofy.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele naszego Parafialnego Caritas wraz z ks. Proboszczem.

W homilii, ks. Biskup wskazywał, że działalność charytatywna Kościoła dociera nie tylko do ubogich i chorych w Polsce, ale także na krańce świata, o czym świadczy pomoc mieszkańcom Haiti. Pomimo intensywnej pomocy ubogim, trwa nadal skandal niewiarygodnych społecznych nierówności, który domaga się odpowiedzi chrześcijan, czyli gorliwej działalności ewangelizacyjnej i charytatywnej. Działalność ta jest drogą budowania międzyludzkiej komunii w świecie ludzi samotnych, czyli cierpiących różnorakie formy ubóstwa, z których największym jest brak miłości. Biskup podziękował wolontariuszom za działalność w parafialnych oddziałach, mówił o Caritas, że to „siły szybkiego reagowania Kościoła, których siła płynie z głębokiej motywacji, prostych struktur decyzyjnych, przy wykluczeniu biurokracji, która zabija ducha i odczłowiecza międzyludzkie relacje”.

Ks. Biskup powiedział również, że; „Caritas w przeciwieństwie do najbardziej znanej z mediów orkiestry w Polsce, gra cały rok, a nie tylko od święta; a tajemnica waszego sukcesu jest postawa miłosiernego Samarytanina, który osobiście zajmuje się potrzebującym; jest to postawa człowieka, który bez medialnego rozgłosu, dyskretnie, ewangelicznie, wiedząc, że Bóg widzi w ukryciu, służy Chrystusowi w najuboższych, opuszczonych i potrzebujących”.

W diecezji tarnowskiej jest ok. 4 tyś. wolontariuszy w Parafialnych Oddziałach Caritas. Przybywa także Szkolnych Kół Caritas - jest ich 119. Prawie 3 tyś. dzieci i młodzieży zaangażowanych w ich działalność pomaga niepełnosprawnym, starszym i swoim rówieśnikom.

Ks. Ryszard Podstołowicz, dyrektor Caritas dziękując wszystkim wolontariuszom powiedział, że: „Święto Caritas to okazja do pokazania i przypomnienia pracy tysięcy ludzi w naszej diecezji, którzy poświęcają bezinteresownie swój wolny czas, aby pomagać innym. Cieszymy się, że przybywa ludzi młodych, którzy uczą się w ten sposób wrażliwości na potrzeby ubogich i chorych”.

W czasie uroczystości ponad 150 osób otrzymało z rąk ks. Biskupa statuetki „Misericors„ oraz Listy gratulacyjne, które trafiły do rąk wolontariuszy, sponsorów i pracowników placówek prowadzonych przez Caritas.

Wśród nagrodzonych znalazło się pięcioro naszych parafian. Podziękowania należą się wszystkim wolontariuszom, ofiarodawcom, którzy wspierają to dzieło w naszej parafii.

Szczególne podziękowania kierujemy na ręce Pani Elżbiety Piłat, która od wielu lat kieruje naszym Parafialnym Oddziałem CARITAS. Wszystkim mówimy Bóg zapłać.

Powrót do strony głównej