Not seeing a Scroll to Top Button? Go to our FAQ page for more info. NASZ KOŚCIÓŁ -
Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Parfia Rzymskokatolicka w Pustkowie Osiedlu
ADWENT Niedziela, 08 Grudzień 2019 - 342 dzień w roku - godz.16:27:26 Tydzień: 49
1994 1995 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2016 2017 2018 2019  
NASZ KOŚCIÓŁ - ROK 1997  Miesiąc:  1 2 3 4 5 6 7 9 10 11 12   
Marzec 1997
Nasz Kościół nr nr 98 - dodatek młodzieżowy "Świtanie" z dnia 16.03.1997

Samo życie...

Było wczesne popołudnie, gdy stanęliśmy w całym rynsztunku, gotowi do drogi. Obrany cel - Paszczyna, tam mieszka część mojej rodziny. To raptem 3 km od Pustkowa, ale wyjście - cały skomplikowany rytuał. Sama droga jest o wiele przyjemniejsza. Lubię takie spacery, niestety są one coraz rzadsze...
Gdyby nie imieniny, święta i uroczystości, to chyba nie mówiło by się o "więzach", ale - o "supełkach" rodzinnych.
Kiedyś żartowałyśmy sobie z mamą jak będą wyglądały wzajemne relacje ludzi za kilka lat. Wtedy domy zostaną otoczone dwumetrowym murem (oczywiście ze względów bezpieczeństwa), a wielbiciele psów dodatkowo w swoich posesjach zakwaterują sobie kilka "uśmiechniętych" rodwajlerów. Zakupy będą dostarczane do domu, a raczej pod bramę (Żeby nie denerwować piesków). Małorasowe, kochane kundelki trafią chyba do rezerwatów.
Całymi rodzinami już od śniadania począwszy, zaczniemy dyżur przed telewizorem. Będziemy mieć krzywe kręgosłupy, słaby wzrok i przytępiony słuch, ale to dzięki tym poświęceniom powstanie nowa dyscyplina sportu rozwijająca zręczność naszych dłoni : " biegi po kanałach TV" oczywiście. Aby pokazać, że nie jesteśmy może wysportowanym lecz inteligentnym narodem, zadzwonimy pod numer 0-700... i odpowiemy na bardzo skomplikowane pytanie. Oj, zapomniałabym o naszym polskim obyczaju - narzekaniu. Proszę się nie martwić - narzekać będziemy, ... gdy przyjdzie rachunek za telefon. Jednak narzekanie ma swoją dobrą stronę; do wykonywania tej czynności potrzebny jest słuchacz, a więc nie zaginie jeszcze zwyczaj odwiedzin.
Tyle tylko, że coraz bardziej odgradzamy się od ludzi, może często nawet nieświadomie. A jeśli już z kimś rozmawiamy jest to tzw. " pusta konwersacja" - pogoda, ceny w sklepach, programy w telewizji. Rozmawiając o interesujących nas sprawach straciliśmy szansę, żeby powiedzieć mu coś ważnego lub dowiedzieć się co drzemie w jego duszy.
Ale wracając do spaceru. Odwiedziliśmy cmentarz, a tam wiatr szepcze.. "śpieszmy się kochać ludzi, bo tak szybko odchodzą..."
To tyle na dzisiaj.

AGNIESZKA

Nasz Kościół nr nr 99 - dodatek młodzieżowy "Świtanie" z dnia 30.03.1997

Samo życie...

Z czym się Wam kojarzą Święta Wielkanocne? Najczęściej - ze sprzątaniem wiosennym, myciem drzwi i okien, szorowaniem podług, praniem wszystkiego, co wpadnie nam w ręce i to przy "akompaniamencie" pytań kierowanych do całej rodziny: "dlaczego ja, a nie mój brat, mam trzepać dywany, wynosić śmieci, zmywać gary".
Gdy już całe mieszkanie lśni, to zapach pieczonych babek, mazurków przypomina nam, że już jutro zasiądziemy do nakrytego białym obrusem stołu.
Czy niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego poprzedzały tylko te nasze porządki, czy też inne ważniejsze wydarzenia ? Nie możemy zapomnieć o tym , że te czynności miały nam pomóc godnie przeżyć tajemnic Triduum Paschalnego. Warto chyba sobie postawić w te święta pytanie - czy prawdziwie wierzę, że Jezus żyje i nadal nas zbawia ?
Odkąd Zbawiciel umarł, a potem zmartwychwstał pokonując śmierć i szatana, wzywając imienia: Jezus, mogę otrzymać od Niego moc do pokonania moich nałogów, słabości, uprzedzeń...
Dziękujmy Mu za Jego mękę i zmartwychwstanie, a także prośmy Go, aby i w nas zmartwychwstał: w naszej nieumiejętności przebaczania, kochania, w bezsensie życia...
Byśmy mogli choć w małym stopniu tak jak On - Przebaczać - Kochać - by stał się celem naszego życia. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego jest najradośniejszym dniem w życiu wszystkich chrześcijan. Jest to dzień zwycięstwa, triumfu nad szatanem, grzechem i śmiercią.

TOMEK

Powrót do strony głównej