Not seeing a Scroll to Top Button? Go to our FAQ page for more info. Fatima
Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Parfia Rzymskokatolicka w Pustkowie Osiedlu
ADWENT Niedziela, 08 Grudzień 2019 - 342 dzień w roku - godz.16:58:01 Tydzień: 49
FATIMA  

FATIMAOrędzie z Fatimy odegra w naszych czasach kluczową rolę. Objawienia te bowiem jawią się jako kontynuacja apokaliptycznej walki między Niewiastą-Maryją a uosobionym Złem.
To właśnie z nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II, proroka naszych czasów, można wyciągnąć myśl, że wchodzimy w bliski już czas zwycięstwa apokaliptycznej Niewiasty nad Wężem starodawnym. Ileż nadziei zawiera w sobie ostatnie zdanie fatimskiego orędzia:
"W końcu moje Niepokalane Serce zatriumfuje!" Można się spodziewać, że zło wywoła już wkrótce odpowiednią relację dobra. Kulminacyjnym momentem swego rodzaju oczyszczenia może być początek XXI wieku, jubileusz 2000 lecia narodzin Jezusa, który powiedział o sobie: "Ja Jestem Drogą, Prawdą i Życiem" (J.14,6). Tylko w ten sposób można zrozumieć słowa Jana Pawła II o czekającej nas wiośnie chrześcijaństwa.

Przekaż wszystkim, że obiecuję przyjść na pomoc z wszystkimi łaskami w godzinę śmierci tym, którzy przez pięć miesięcy w pierwsze soboty odprawią spowiedź, przyjmą Komunię świętą, odmówią jeden Różaniec i przez piętnaście minut rozmyślania nad piętnastoma tajemnicami różańcowymi towarzyszyć Mi będą w intencji zadośćuczynienia

Matka Boża, Fatima, 10 grudnia 1925 r.

Więcej...
Fatima i Boże Miłosierdzie  
Przymierze z Maryją nr 70

W wieku XX ludzkość doświadczyła ogromu nieszczęść - rewolucji bolszewickiej, narodowego socjalizmu, dwóch wojen światowych, wielu konfliktów regionalnych, rewolucji obyczajowej z maja 1968... Był to czas obozów koncentracyjnych, ekspansji komunizmu, ale też rozwoju technologicznego i - szczególnie na Zachodzie - wzrostu dobrobytu materialnego. Równocześnie ludzie zaczęli odwracać się od Boga. Ten jednak nie zostawił swojego stworzenia bez pomocy. Jakby na przekór „nowym trendom i modom”, w których brakło miejsca na religię, Pan Bóg w sposób wyraźny zamanifestował Swą wolę właśnie w dwudziestym stuleciu, posyłając Maryję, by w małej portugalskiej Fatimie ostrzegła świat przed karą za grzechy, a także wezwała ludzkość do pokuty i nawrócenia. Drugą demonstracją Jego woli były objawienia Bożego Miłosierdzia, które w okresie międzywojennym stały się udziałem św. Siostry Faustyny Kowalskiej. Oba te cudowne wydarzenia - jak się okazuje - są ze sobą mocno związane.

Więcej...
Znaki z Nieba. 95-ta rocznica objawień Matki Bożej  

Po raz kolejny nad Fatimą pojawiło się niezwykłe zjawisko atmosferyczne - słońce otoczone różnokolorową obręczą. Podobnie jak przed rokiem fenomen wystąpił na niebie 13 maja br. w trakcie odbywających się w sanktuarium uroczystości fatimskich w 95. rocznicę objawień Matki Bożej. Chciałoby się rzec: cud!? Raczej należy - jeśli już - bardziej mówić o znaku! Dlaczego jednak znów słońce? Dlaczego właśnie w tym miejscu i czasie?...

Więcej...
13.Dzień - niezwykły film o Fatimie  
13.Dzień

"13. Dzień" (The 13th Day) jest dziewiątą w historii próbą ekranizacji objawień Matki Bożej w Fatimie między majem a październikiem 1917 roku. Ta próba uznana została za najdoskonalszą - recenzje są entuzjastyczne! Więcej, twórcom udało się przekazać to, co w Fatimie najważniejsze - zaproponować przekaz, który dotyka serca widzów. Pełne dramatyzmu doświadczenie trojga pastuszków staje się dziś doświadczeniem odbiorcy filmu. Niektórzy widzowie opuszczający sale kinowe mają łzy w oczach, inni mówią, że żałują, iż do tej pory nic nie zrobili, że zmarnowali tak wiele czasu...

Więcej...
Fatima na czasy ostatnie  

Rok 2017 dla wielu ludzi jest datą ważną, dla niektórych jest nawet czymś więcej: widzą w nim moment rozstrzygający o przyszłości świata. Do tego czasu ma się już wypełnić Fatima z jej zapowiedziami, proroctwami i obietnicami. Lata, które dzielą nas od wielkich uroczystości celebrowanych w Fatimie i w kilku tysiącach sanktuariów, rozproszonych po wszystkich kontynentach, służących Bogu i ludziom pod patronatem Matki Bożej Fatimskiej, są czasem, który ludzie ci określają mianem "nadrabiania zaległości". Możemy zdążyć do setnej rocznicy objawień, podejmijmy jednak w pełni apel Fatimy. Bóg czeka na pokolenie, które wsłucha się w fatimskie orędzie tak uważnie, że zapragnie uczynić "wszystko dla Maryi". Wtedy, jak zapowiadała Siostra Łucja, stanie się cud. Przygotowujemy się do wielkiej rocznicy... Może nie jesteśmy tego świadomi, ale ktoś inny również rozpoczął przygotowania do wielkiego jubileuszowego świętowania. Ten ktoś wcale nie będzie świętował Fatimy... Ten ktoś nie jest z nas... Kościół jest jego wrogiem, którego chce zniszczyć.

Więcej...
Świadkowie cudu słońca  

Świadkowie cudu słońcaInstytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. Piotra Skargi w Krakowie wydał książkę John'a M. Haffert'a "Świadkowie cudu słońca".

Książka „Świadkowie Cudu Słońca” autorstwa Johna M. Hafferta, współzałożyciela Błękitnej Armii i niestrudzonego badacza zagadnień fatimskich, powstała w 1960 r. Żyło wówczas jeszcze wielu świadków cudownych wydarzeń, które miały miejsce w Portugalii w 1917 roku. Autor odszukał tych ludzi i wysłuchał ich, zapisując relacje, które opublikował tak, jak zostały opowiedziane, bez względu na przynależność społeczną czy wykształcenie świadków.

„Książka rzuca wyzwanie dzisiejszemu sceptycyzmowi, gdyż samo opisywane przez nią wydarzenie, którego świadkami były tysiące ludzi (wielu z nich autor tu przedstawia), jest niezaprzeczalnym faktem.
(...) Ta książka to kolejny klejnot. Wszystkim wiernym Matce Bożej oraz badaczom Fatimy przyniesie głęboką radość i wielką satysfakcję”.

ks. Canon José Galamba de Oliveira

„Jestem przekonany, że wiele dusz odnajdzie w niej światło wiedzy, której szukają”.

ks. João Pereira Venâncio, biskup Leirii

„Frapujące dzieło Johna Hafferta każe nam przygotować się starannie na poważne próby, którym ma zostać poddany świat, zasługujący na karę Boską. (...) Wzywa nas, byśmy umacniali naszą wiarę, podsycali miłość oraz zadeklarowali niezachwianą ufność w słowa Maryi: »Na koniec moje Niepokalane Serce zatryumfuje!«”.

Raymond E. Drake, wydawca amerykański

Zobacz Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. Piotra Skargi...
Rosja w blasku Fatimy  

W objawienia fatimskie została wpisana Rosja. Wpisana wyraźnie, dobitnie, na pierwszym planie. „Przybędę prosić o poświęcenie Rosji memu Niepokalanemu Sercu” - ogłosiła Matka Najświętsza. Było to zdanie wskazujące światu drogę ocalenia: akt poświęcenia miał zapobiec wojnom, prześladowaniom, klęskom głodu, eksterminacji całych narodów. Maryja wspominała też o przyszłym zaangażowaniu się Kościoła i w konsekwencji działaniu łaski potężniejszej niż wszechogarniające struktury zła. „Rosja się nawróci” - obiecała Matka Boża..

Więcej...
Fatimska „klamra Benedyktów”  

Benedykt XV - Papież, który zapoczątkował Fatimę
Benedykt XVI - Papież, który wypełni Fatimę

Dawniej łatwo było nam odpowiedzieć na pytanie, dlaczego nowo wybrany Papież przyjął to, a nie inne imię. Po Piusie IX był Pius X, po którym nastąpili Pius XI i XII. Potem był Jan XXIII, który chciał podkreślić nieprawdziwość sukcesji św. Piotra u średniowiecznego antypapieża Jana XXIII. Po Janie był Paweł VI, a jego następcą był człowiek, który chciał podjąć dziedzictwo obu ostatnich pontyfikatów i przybrał imię Jana Pawła. Pontyfikat Jana Pawła II był kontynuacją ledwo co zaczętego, a tak rychło przerwanego czasu posługi Jana Pawła I. A teraz pojawia się Papież Benedykt. Do kogo nawiązuje ks. kard. Joseph Ratzinger i co pod tym imieniem ukrył dla Kościoła Duch Święty? Rozprawia się o tym szeroko w mediach, nie dostrzega się jednak rzeczy może najważniejszej: Benedykt XV zapoczątkował objawienia w Fatimie. Od razu myśl biegnie w czasy obecne. Pytamy: czyżby Benedykt XVI miał wypełnić przesłanie z Fatimy, jak poprzedni je zapoczątkował? „Klamra Benedyktów” wydaje się logiczna.

Więcej...
Godzina triumfu  

„Powiedział Ojciec Święty Jan Paweł II: „Chrześcijaństwo jest religią współdziałania człowieka z Bogiem”. Rzeczywiście, w Fatimie Matka Najświętsza ogłosiła, że to od naszego dzisiejszego zaangażowania zależy czas i kształt Jej przyszłego zwycięstwa. My zaś stajemy się tego zwycięstwa uczestnikami i - uwaga! - współtwórcami lepszych czasów! Czyż nie warto porozmawiać chwilę o tym niezwykłym zaszczycie?

Więcej...
Papieska pierwsza sobota  

Już raz Ojciec Święty dał nam znak... Również w szczególną pierwszą sobotę.

Więcej...
Wzywany przez Niebo  
TOTUS TUUS

Jest rzeczą niezwykłą, by ktoś próbował zainteresować swoim przesłaniem osobę samego Ojca Świętego. Jeden tylko przypadek wydaje się w pełni usprawiedliwiony. Jeżeli listy zawierają przesłanie nie nadawcy, ale samego Nieba i inicjatywa pisania listów do Papieża nie należy do osoby trzymającej pióro, lecz również pochodzi z wysoka, tak tylko można wytłumaczyć niewytłumaczalną śmiałość pokornej zakonnicy wizjonerki, Siostry Łucji, która w pewnym momencie zaczęła adresować listy do samego Ojca Świętego.

Więcej...
Nowy znak Fatimy  

Kiedy wydaje się nam, że na horyzoncie współczesnych dziejów ludzkości Bóg nie zapalił żadnego światła, a życie zwykłych ludzi nie jest naznaczone przez drogowskazy Jego wyraźnej obecności, warto zatrzymać się na dłuższą chwilę przy słowach Ojca Świętego i rozejrzeć się wokół. Jan Paweł II uczy: „Trudno mówić o milczeniu Boga. Można tylko mówić o woli zagłuszenia głosu Boga”. Wola ta, dodaje Papież, „jest dosyć programowa: wielu czyni wszystko, aby Jego głosu nie słyszano, aby był słyszany tylko głos człowieka, który nie ma nic innego do zaoferowania poza doczesnością”.

Więcej...
Nowa Tajemnica Różańca - Tajemnica Światła  

W dniu 16 października 2002 Ojciec Święty Jan Paweł II opublikował list, w którym wezwał Kościół do rozważania nowej części różańca świętego. Została ona umiejscowiona między tajemnicami radosnymi i bolesnymi, Papież zaś określił je mianem "Tajemnic światła". Jak sam pisze: "To uzupełnienie o nowe tajemnice, w niczym nie szkodząc żadnemu z istotnych aspektów tradycyjnego układu tej modlitwy, ma sprawić, że będzie ona przeżywana... z nowym zainteresowaniem jako rzeczywiste wprowadzenie w głębię Serca Jezusa Chrystusa, oceanu radości i światła, boleści i chwały."

Więcej...
ATAK NA TWIN TOWERS I PENTAGON W ŚWIETLE FATIMY  
Nowy Jork 11.09.2001 Pokuty, pokuty, pokuty...

Nie jesteśmy "mniejszymi winowajcami" niż ci, "na których zwaliła się wieża w Siloam i przygniotła ich" (Łk 14,4). Już raz pojawił się taki znak. Było to za czasów Jezusa. W stolicy państwa zawaliła się wieża, a pod jej gruzami zginęło osiemnastu przechodniów. Jezus ukazał to wydarzenie jako "znak". Znak wzywający wszystkich do nawrócenia. Podobnie jest z tym współczesnym "Siloamem" - jego upadek jest znakiem, który musimy dostrzec, zrozumieć i który musi zmienić nasze życie. Inaczej "wszyscy podobnie zginiemy" (Łk 14,4). Tego uczy Ewangelia, tę prawdę przypomina orędzie Matki Bożej z Fatimy.

Więcej...
Fatimski cud w Rzymie  
Ojciec Św. Jan Paweł II

13 maja 1981 roku

"I oto przyszedł dzień
13 maja 1981 roku.
Kiedy zostałem ugodzony kulą zamachowca na placu św. Piotra...
nie uświadamiałem sobie tego, że jest to właśnie
ów dzień, w którym Maryja objawiła się trzem dzieciom w portugalskiej Fatimie i miała wypowiedzieć do nich słowa, które z końcem stulecia zdają się przybliżać do swego wypełnienia.
Czy poprzez całe to wydarzenie jeszcze raz Chrystus nie wypowiedział swojego: 'Nie lękajcie się!'? Czy nie wypowiedział tych paschalnych słów
i do Papieża, i do Kościoła, a pośrednio do całej rodziny ludzkiej?"
Jan Paweł II

20. rocznica ocalenia życia Ojca Świętego

Więcej...
Zawierzenie nowego tysiąclecia  

8 października 2000 na placu św. Piotra księża biskupi z całego świata zgromadzili się na Mszy św. z okazji X Zgromadzenia Synodu Biskupów. Na jej zakończenie dokonali zawierzenia nowego tysiąclecia Matce Bożej Fatimskiej.

Więcej...
Nawrócony syn masona  
Timothy Tindal-Robertson

Życie Timothy'ego Tindal-Robertsona jest znakiem, że naprawdę, gdy tylko oddamy się Matce Bożej, szatan przestaje mieć dostęp do naszych dusz. Ten angielski pisarz, wydawca i dziennikarz urodził się w rodzinie anglikanów.
Ojciec był wysokiego stopnia masonem. Timothy ukończył studia historyczne. Pod wpływem kontaktów z katolikami nawrócił się na katolicyzm i stał się gorącym czcicielem Matki Bożej Fatimskiej. Został za to wyklęty przez rodziców i wygnany z domu. Jego gorące modlitwy do Matki Najświętszej wyprosiły łaskę pojednania rodziców z jedynym synem i nawrócenia ojca na łożu śmierci. Tindal-Robertson jest obecnie przewodniczącym Światowego Apostolatu Fatimskiego na Wielką Brytanię. Na język polski przetłumaczone zostały dwie jego książki: "Fatima, Rosja i Jan Paweł II", "Fatima, Kościół i trzecie tysiąclecie". Obecnie pracuje nad książką o beatyfikowanych przez Jana Pawła II dzieciach fatimskich i o trzeciej części tzw. tajemnicy fatimskiej. Trzykrotnie gościł w Polsce, m.in. w Warszawie i na Krzeptówkach w Zakopanem z wykładami na temat orędzia fatimskiego.
MR

Więcej...

Rozmowa z Timothym Tindal-Robertsonem
Sanktuarium Św. Stanisława BM
OPOKA - KOŚCIÓŁ RZYMSKOKATOLICKI W POLSCE
nakarm głodne dziecko
                      Pomógł Pajączek
© Janusz Kusztelak
Licznik odwiedzin: 1647