Not seeing a Scroll to Top Button? Go to our FAQ page for more info. PRASA O FATIMIE - Nasz Dziennik 6 kwietnia 2005
Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Parfia Rzymskokatolicka w Pustkowie Osiedlu
OKRES ZWYKŁY Piątek, 20 Wrzesień 2019 - 263 dzień w roku - godz.01:02:49 Tydzień: 38
PRASA O FATIMIE - Nasz Dziennik 6 kwietnia 2005   
Spis artykułów
Papieska pierwsza sobota
 
WINCENTY ŁASZEWSKI   

Już raz Ojciec Święty dał nam znak... Również w szczególną pierwszą sobotę.

Przypomnijmy sobie pewne wydarzenie związane z pobytem Ojca Świętego Jana Pawła II w Zakopanem, wydarzenie, które umknęło niestety uwadze obserwatorów pielgrzymki papieskiej. Przyjrzyjmy się sobotniemu przedpołudniu 7 czerwca 1997 r., na które Jan Paweł II zaplanował swe odwiedziny Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach i konsekrację tamtejszego kościoła - wotum dziękczynnego za Jego uratowane życie. Była to pierwsza sobota miesiąca. Szczególna pierwsza sobota, bo jednocześnie święto Niepokalanego Serca Maryi i pierwsza sobota miesiąca, w którym Matka Boża Fatimska ujawniła dzieciom drugą część swej tajemnicy...

Tego przedpołudnia, ku zaskoczeniu wszystkich, Ojciec Święty przybył do sanktuarium przed czasem. Przyzwyczailiśmy się do tego, że Papież zawsze się spóźnia, że Jego przybycie następuje zawsze kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt minut później niż wyznaczony termin. Tymczasem na Krzeptówkach Jan Paweł II zjawił się kwadrans za wcześnie! A uczynił to nieprzypadkowo, bo - jak mówią towarzyszące Mu w tamtej pielgrzymce osoby - tego ranka nalegał: „Jedźmy już”. Przybył do sanktuarium przed rozpoczęciem liturgii Mszy św. Po co? Aby 15 minut spędzić w tzw. starej kaplicy, gdzie na kolanach trwał przed cudowną figurą Matki Bożej Fatimskiej. Trwał na rozmyślaniu, a właściwie rzecz ujmując, „towarzyszył” Maryi w Jej rozmyślaniu. Zgodnie z prośbą Matki Najświętszej „towarzyszył Jej przez 15 minut rozmyślania nad piętnastu tajemnicami różańcowymi w intencji zadośćuczynienia”.

O czym mówi nam to wydarzenie? Ojciec Święty, który znał trzecią część tajemnicy fatimskiej, żył jej pierwszą i drugą częścią, które były ujawnione światu. Czy nie jest to wskazówka również dla nas, na nasze „dziś”? Orędzie fatimskie pozostaje aktualne i coraz bardziej naglące. Ale nie o zainteresowanie nieujawnioną częścią tajemnicy chodzi, lecz o wprowadzenie w życie tego orędzia, które zostało już objawione światu. Wiemy doskonale, że czas pokoju przyjdzie razem z triumfem Niepokalanego Serca Maryi, że to właśnie ono znajduje się w centrum orędzia. Dziś trzeba podjąć dzieło wynagradzania Niepokalanemu Sercu Maryi i zawierzenia Mu... Drogą do wypełnienia zapowiedzi z Fatimy jest bez wątpienia nabożeństwo pierwszych sobót.

Czy postawa naszego Ojca Świętego nie powinna być dla nas znakiem i zachętą do przejęcia się na nowo wezwaniem Matki Bożej Fatimskiej i praktykowania tego nabożeństwa?

Powrót do strony głównej