Not seeing a Scroll to Top Button? Go to our FAQ page for more info. PRASA O FATIMIE - Nasz Dziennik 6 kwietnia 2005
Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Parfia Rzymskokatolicka w Pustkowie Osiedlu
OKRES ZWYKŁY Piątek, 20 Wrzesień 2019 - 263 dzień w roku - godz.01:05:50 Tydzień: 38
PRASA O FATIMIE - Nasz Dziennik 6 kwietnia 2005   
Spis artykułów
Godzina triumfu
 
WINCENTY ŁASZEWSKI   

„Powiedział Ojciec Święty Jan Paweł II: „Chrześcijaństwo jest religią współdziałania człowieka z Bogiem”. Rzeczywiście, w Fatimie Matka Najświętsza ogłosiła, że to od naszego dzisiejszego zaangażowania zależy czas i kształt Jej przyszłego zwycięstwa. My zaś stajemy się tego zwycięstwa uczestnikami i - uwaga! - współtwórcami lepszych czasów! Czyż nie warto porozmawiać chwilę o tym niezwykłym zaszczycie?

Nie ma wątpliwości - żyjemy w przełomowym momencie historii. Jego wyjątkowość nie jest związana z żadnym z wymiarów politycznych, gospodarczych czy kulturowych, ale z zapowiedzią Matki Bożej Fatimskiej, że „Jej Niepokalane Serce zwycięży”!

Kiedy to się stanie? Tego nie wiemy, ale każdy dzień przybliża tę zapisaną w niebiosach datę, a każdy, nawet najmniejszy odzew na apel Maryi wzywającej do nawrócenia, pokuty i modlitwy przesuwa ten moment bliżej współczesności.

Wiemy, że zwycięstwo Niepokalanego Serca Maryi jest pewne, ale chwila jego nadejścia nie jest nam znana. Może ono pojawić się wśród nas już teraz, za naszego pokolenia, lub nadejść dopiero w dalekiej przyszłości. Bóg jego czas złożył poniekąd w nasze ręce! Oto w Fatimie zdanie: „Na koniec moje Niepokalane Serce zatriumfuje!”, zostało nierozerwalnie związane z dwoma warunkami. Maryja mówi: „Przybędę, by prosić o poświęcenie Rosji memu Niepokalanemu Sercu i o Komunię Świętą wynagradzającą w pierwsze soboty”. Niebo stawia przed nami dwa warunki: pierwszy dotyczy Papieża, ale drugi dotyczy... nas.
Ojciec Święty spełnił już jedną z próśb Nieba. 25 marca 1984 r. poświęcił Rosję i świat Niepokalanemu Sercu Maryi. Pora poznać nasze zadanie. Tym bardziej że jego realizacja nie tylko przyspieszy godzinę zwycięstwa! Sami się możemy przekonać, że nabożeństwo pierwszych sobót jest pierwszosobotnim uczestnictwem w mającym przyjść zwycięstwie! Udziałem praktykujących nabożeństwo pierwszych sobót staje się partycypacja w wydarzeniu, które w wymiarze społecznym ma zaistnieć dopiero w nieokreślonej bliżej przyszłości. W ten sposób ono jest już w nas. I zaczynamy rozumieć, dlaczego nabożeństwo pierwszych sobót przywołuje nadejście triumfu Niepokalanego Serca Maryi. Skoro praktykowanie tego nabożeństwa uobecnia zwycięstwo Serca Maryi, to sprowadza ono to zwycięstwo między nas, to przywołuje jego nadejście! Tak, ZWYCIĘSTWO PRZYCHODZI W PIERWSZE SOBOTY!

Powrót do strony głównej