Not seeing a Scroll to Top Button? Go to our FAQ page for more info. FATIMA - RÓŻANIEC
Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Parfia Rzymskokatolicka w Pustkowie Osiedlu
ADWENT Niedziela, 08 Grudzień 2019 - 342 dzień w roku - godz.17:05:18 Tydzień: 49
FATIMA - RÓŻANIEC  
Tajemnice Radosne | Tajemnice Bolesne | Tajemnice Chwalebne | Tajemnice Światła

Na ogół najwięcej trudności sprawia ludziom wypełnienie ostatniego warunku, tzn 15 minut rozmyślania. Zwróćmy jednak uwagę, iż Maryja obiecała, że będzie nam towarzyszyć w czasie tej medytacji. Z tego powodu 15 minut rozmyślania w pierwszą sobotę miesiąca ma tak wielką wartość. Jest prawdziwą szkołą modlitwy, w której nauczycielką jest sama Królowa Nieba. Doświadczają tego wszyscy, którzy już praktykują to nabożeństwo. Warto więc zdobyć się na ten wysiłek i spełnić żądania Matki Bożej w takiej formie, jaką Ona sama nam podała.

Zamieszczamy rozważania 15 tajemnic różańca. Podsuwając pewne myśli, stawiając problemy, chcemy ułatwić samodzielną medytację, osobiste nawiązanie kontaktu z Matką Bożą. Mogą one posłużyć jako pomoc zarówno w indywidualnym, jak i wspólnym odprawianiu nabożeństw pierwszosobotnich.

Tekst należy czytać powoli, pozostawiając chwile ciszy, aby dać czas do skupienia się na poszczególnych punktach rozmyślania i na osobistą refleksję. Na początku wzbudzamy intencję wynagradzającą, prosimy o światło Ducha Świętego i o pomoc Matkę Bożą, na przykład:

Przyszliśmy w pierwszą sobotę miesiąca, aby spełnić prośbę Matki Bożej z Fatimy i wynagrodzić Jej Niepokalanemu Sercu. Tak, jak życzyła sobie Maryja przystąpiliśmy do sakramentu pokuty i przyjęliśmy Pana Jezusa w komunii św. Teraz poprośmy Matkę Bożą, aby towarzyszyła nam w czasie tego piętnastominutowego rozważania. Oddajmy Jej nasze myśli, pragnienia i uczucia i starajmy się słuchać tego, co chce nam powiedzieć...

Matko Boża, oddajemy Ci nasze serca. Oczyść je, rozpal miłość. Wyproś nam światło Ducha Świętego, abyśmy mogli poznać wolę Bożą i wypełnić ją z Twoją pomocą. Dzisiaj będziemy rozważać tajemnicę... Na poszczególne miesiące można wybrać tajemnice związane z danym okresem liturgicznym. (np. tajemnica III, radosna - w adwencie i okresie Bożego Narodzenia, tajemnice bolesne - w Wielkim Poście, tajemnica I, chwalebna - na Wielkanoc, tajemnica V, chwalebna - w październiku, tajemnica II, chwalebna - w listopadzie, tajemnica III, bolesna - w Święto Chrystusa Króla).

Jeżeli nabożeństwo odbywa się w kościele pod przewodnictwem kapłana, najlepiej odprawić je przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

Powrót do strony głównej