Not seeing a Scroll to Top Button? Go to our FAQ page for more info. FATIMA - RÓŻANIEC - TAJEMNICE CHWALEBNE
Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Parfia Rzymskokatolicka w Pustkowie Osiedlu
ADWENT Niedziela, 08 Grudzień 2019 - 342 dzień w roku - godz.16:47:14 Tydzień: 49
FATIMA - RÓŻANIEC - TAJEMNICE CHWALEBNE  
Tajemnice Radosne | Tajemnice Bolesne | Tajemnice Chwalebne | Tajemnice Światła
Tajemnice Chwalebne
Różaniec z Ks. Mieczysławem Nowakiem
grafika Ewa Szwajca

Papież Pius XII powiedział, że wypełnienie żądań Matki Bożej Fatimskiej jest jedynym ratunkiem dla świata. Odmawiająć część chwalebną różańca, prosimy, aby wszyscy ludzie przyjęli na serio słowa Królowej Nieba i doświadczyli Jej pomocy.

Tajemnica 1

TAJEMNICA I - Zmartwychwstanie Pana Jezusa

Pochłonęło śmierć zwycięstwo. Twoje zwycięstwo, Panie. A ja, który niezdarnie i ociągając się, ale brałem Twój i mój krzyż, czy też będę miał udział w Twoim zwycięstwie? Twa moc jeszcze w pełni nie objawia się we mnie ani w innych ludziach, ani w świecie. Jeszcze zło podnosi głowę. Ale Twoje jest zwycięstwo, Twoje jest Królestwo! Prowadzisz nas do niego. Pierwszym był łotr wiszący obok Ciebie. Daj mi miejsce razem z nim, bo taki jestem do niego podobny. A Ty, Maryjo, chwalebna Służebnico Pańska, wyproś mi łaskę, bym się tam dostał.

Ojcze nasz... 10 Zdrowaś Maryjo...Chwała Ojcu...


O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, zachowaj nas od ognia piekielnego, zaprowadź wszystkie dusze do nieba i pomóż szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia
(odmawiamy po każdym dziesiątku Różańca)

Tajemnica 2

TAJEMNICA II - Wniebowstąpienie Pana Jezusa

Wznosimy razem z Apostołami oczy za Tobą, zdobywającym niebo. Zdobywasz je dla nas. Nie tylko dla siebie. A my, czy mielibyśmy się tam dostać na zasadzie egoistów, którzy myślą tylko o sobie? Przecież niebo otwiera się kluczem pracy, modlitwy, poświęcenia, służby innym. Daj nam, Panie, znaleźć się tam razem z Tobą, ale pozwól, abyśmy trafili tam nie w pojedynkę, lecz razem z tymi, których kochamy. Ty godzien jesteś otrzymać chwałę, moc i cześć, i uwielbienie na wieki. My nie jesteśmy godni. Ale daj nam być z Tobą z łaski i z miłosierdzia Twego. A Twoja Matka niech tam nas prowadzi. Pod Jej obronę uciekamy się teraz i w godzinę śmierci.

Ojcze nasz... 10 Zdrowaś Maryjo...Chwała Ojcu...

Tajemnica 3

TAJEMNICA III - Zesłanie Ducha Świętego

I po to przychodzi Twój Duch, by nam ukazać wielkie pola żniw, pracę Twego Kościoła, by nas do niej nająć, by rozszerzyć nasze serca. To On daje nam poczucie przynależności do Twego Ciała. Otwieramy się na Twojego Ducha i Jego działanie w nas, bo wiemy dobrze, że "kto nie ma Ducha Chrystusowego, ten do Niego nie należy". A my chcemy mieć łączność z Tobą. A przez Ciebie z Twoim Duchem. A w Nim z Ojcem wszelkiego dobra i wszelkiej łaski. Oblubienico Ducha, Maryjo, strzeż naszego serca, by w nim nie zamieszkał żaden inny duch, tylko Duch Święty.

Ojcze nasz... 10 Zdrowaś Maryjo...Chwała Ojcu...

Tajemnica 4

TAJEMNICA IV - Wniebowzięcie Matki Bożej

Bóg pokornych wywyższa i daje im swą łaskę. Z Jego łaski jesteśmy tym, czym jesteśmy. W Matce Jezusa te prawdy żyją, jaśnieją, sprawdzają się. Bóg zawsze działa. Strąca z tronu wielmożnych, a wywyższa ubogich. W tajemnicy Wniebowzięcia wypełniają się zapowiedzi z Magnificat - pieśni wieczności, pieśni tych, którzy radują się w Bogu, Stworzycielu swoim, tych wszystkich, którym Pan uczynił wielkie rzeczy. Maryjo, pozwól nam przyłączyć się kiedyś do chóru zbawionych, by śpiewać Bogu radosne uwielbienie.

Ojcze nasz... 10 Zdrowaś Maryjo...Chwała Ojcu...

Tajemnica 1

TAJEMNICA V - Ukoronowanie Maryi na Królową nieba i ziemi

Maryja śpiewa pieśń w niebie. Ukoronowana chwałą Chrystusa. Wzięta tam z ciałem i duszą. Jest ze swoim Synem i z Tym, który Ją powołał na Jego Matkę, który jest możny i jest święte Imię Jego. A miłosierdzie Jego z pokolenia na pokolenie. Maryjo, uproś nam, abyśmy z Tobą mogli na wieki śpiewać w niebie wieczyste Magnificat.

Ojcze nasz... 10 Zdrowaś Maryjo...Chwała Ojcu...

 nr 12/96
Powrót do strony głównej