Not seeing a Scroll to Top Button? Go to our FAQ page for more info. KIM JEST TIMOTHY TINDAL-ROBERTSON - Nasz Dziennik 13 maja 2002, Nr 110 (1303)
Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Parfia Rzymskokatolicka w Pustkowie Osiedlu
OKRES ZWYKŁY Piątek, 20 Wrzesień 2019 - 263 dzień w roku - godz.01:07:29 Tydzień: 38
KIM JEST TIMOTHY TINDAL-ROBERTSON - Nasz Dziennik 13 maja 2002, Nr 110 (1303)    

Timothy Tindal-Robertson

Urodził się 2 marca 1940 r. w rodzinie anglikańskiej. Między 13. a 18. rokiem życia uczył się w najstarszej i najsłynniejszej szkole angielskiej, w założonej w XIV w. Winchester College. Po reformacji szkoła ta wyrzekła się wiary katolickiej, po dziś dzień zachował się w niej jednak zwyczaj zdejmowania czapki przed frontową ścianą dawnej kaplicy. Zdejmował ją również młody Tindal-Robertson, nie zdając sobie sprawy, że jest to kontynuacja przedreformatorskiej tradycji oddawania czci znajdującemu się tam kiedyś Najświętszemu Sakramentowi. W 1958 r., po ukończeniu Winchester College, przyszły fatimolog studiował w Trinity College w Dublinie, na uniwersytecie protestanckim założonym w XVI w. przez królową Elżbietę I.

To właśnie wtedy jego ojciec, członek loży masońskiej, wręczył mu naukowe opracowanie na temat roli masonerii w rewolucji francuskiej. Książka, która miała zachęcić Timothy'ego do przyłączenia się do wolnomularzy, "miała jednak - wspomina autor dzieła "Fatima, Rosja i Jan Paweł II" - zupełnie odwrotny wpływ i w wyniku ślęczenia nad historią doprowadziła mnie, ku niezadowoleniu ojca, do wiary katolickiej. Moje przejście na katolicyzm było bardzo trudnym doświadczeniem dla nas obu, byłem bowiem jego jedynym dzieckiem". Po przygotowaniu przez Ojców Jezuitów w listopadzie 1964 r. Tindal-Robertson został przyjęty do Kościoła katolickiego.

W latach 1964-76 pracował w wydawnictwie. 8 maja 1971 r. zawarł sakramentalny związek małżeński w londyńskim Oratory Church pod wezwaniem Niepokalanego Serca Maryi. Bóg pobłogosławił jego związek trzema synami i dwiema córkami. Tindal-Robertson, wdzięczny Bogu za otrzymywane łaski, postanowił osobiście przyczynić się do rozwoju wiary katolickiej i w 1976 r. założył własne wydawnictwo. Jego książki były zawsze opatrywane uwagą, że "wydawnictwo św. Augustyna drukuje tylko zdrową naukę Kościoła".

Inicjatywa Tindal-Robertsona okazała się sukcesem. W kraju, w którym żyje około pięć milionów katolików, Tindal-Robertson wydał między rokiem 1976 a 1995 pół miliona książek i broszur. Siedem lat temu, kiedy uwagę czytelników przyciągały niepotwierdzone przez Kościół objawienia, Tindal-Robertson musiał zamknąć swe przedsiębiorstwo: wierny zasadzie publikowania tylko zdrowej nauki Kościoła został zepchnięty na margines przez komercyjne wydawnictwa.

Od tego czasu Tindal-Robertson poświęca się wyłącznie studiom nad orędziem fatimskim i apostolstwu piórem. Napisał m.in. znaną w Polsce książkę "Fatima, Rosja i Jan Paweł II", a także publikację poświęconą tematyce Fatimy i sekularyzacji oraz znaczeniu orędzia fatimskiego dla trzeciego tysiąclecia. Zajmuje się również rozwijaniem działalności Światowego Apostolatu Fatimskiego w Anglii i zabiega o zatwierdzenie jego statutów przez Papieską Radę ds. Świeckich.

Powrót do strony głównej