Not seeing a Scroll to Top Button? Go to our FAQ page for more info. Biblioteka Parafialna
Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Parfia Rzymskokatolicka w Pustkowie Osiedlu
Biblioteka Parafialna  
Św. Wawrzyniec
"Biblioteka jest szczególną świątynią twórczego ducha ludzkiego, który odzwierciedla Słowo Boże - Tchnienie, jakie towarzyszyło dziełu stworzenia świata i człowieka"

( Jan Paweł II do młodzieży, Warszawa, 1999 r.)

Św. Wawrzyniec, diakon, męczennik. Był jednym z siedmiu diakonów Kościoła rzymskiego za czasów papieża Sykstusa II. Zarządzał dobrami kościelnymi. Opiekował się ubogimi. Podczas prześladowania za cesarza Waleriana, przewidując swoją śmierć, rozdał biednym majątek kościelny W kilka dni po męczeństwie papieża Sykstusa prefekt Rzymu zażądał wydania skarbu kościelnego. Wawrzyniec zgromadził ubogich i odpowiedział: "Oto są prawdziwe skarby Kościoła." Według tradycji został umęczony na rozpalonej kracie 10 sierpnia 258 roku. Imię Świętego wymienia się w Kanonie rzymskim. Jest patronem Hiszpanii (Filip II w hołdzie Świętemu wybudował swój królewski pałac Escorial w kształcie kraty). est patronem Hiszpanii, Norymbergi; bibliotekarzy, kucharzy.

W IKONOGRAFII św. Wawrzyniec przedstawiany jest jako diakon w dalmatyce, czasami jako diakon ze stułą.
Jego atrybutami są: księga, krata, palma, otwarta szafka, a w niej księgi Ewangelii, sakiewka, zwój. Wspomnienie: 10 sierpnia

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania Biblioteki!

Biblioteka czynna jest w każdy wtorek w godzinach 16.00 - 18.00
Księgozbiór obejmuje w chwili obecnej (stan na październik 2012) ponad 5300 pozycji, więc każdy z pewnością znajdzie tu coś dla siebie.
Wyszukiwanie pozycji w bibliotece:
Poniżej można wpisać np.: nazwisko autora lub fragment tytułu, rozróżniane są litery duże i małe.
Po wpisaniu samego znaku * wyświetlą się wszystkie pozycje.

Wyszukiwarka pozycji według działu z rozbudowanej listy

Po wyszukaniu pozycji w obu wyszukiwarkach, na wyświetlanej liście pozycji, aktywne są: Dział i Wydawca - można szukać dalej według działu i wydawcy.
Pozycje wyświetlają się zawsze alfabetycznie według autora
a następnie tytułu.
Św. Stanisław
MENU GŁÓWNE