Not seeing a Scroll to Top Button? Go to our FAQ page for more info. Dziewczęca Służba Maryjna
Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Parfia Rzymskokatolicka w Pustkowie Osiedlu
Dziewczęca Służba Maryjna  
Matka Boża Fatimska
„Pozdrawiam Ciebie Matko
Mistrzyni moich dróg.
Pozdrawiam Ciebie Pani
nadziejo moich próśb.
Pozdrawiam Cię Królowo,
w swe dłonie weź nasz los
i wspieraj, byśmy zawsze
nieśli miłości ton”

(z hymnu DSM)

Dziewczęca Służba Maryjna w Pustkowie Osiedlu liczy 23 dziewcząt. Opiekunem jest ksiądz Łukasz Szczepanik.
Dziewczęta spotykają się we wtorki i soboty na przemian.

Celem DSM jest poznanie życia Maryi oraz naśladowanie jej w codziennym życiu, przez wzajemną miłość, służbę i otwartość. Cechy te winny charakteryzować każdą „Maryjkę” i tak powinna żyć także w swoim środowisku, a więc w rodzinie i szkole.

Każda dziewczyna, należąca do wspólnoty DSM powinna przestrzegać 5 zadań Dziecka Maryi, którymi są: posłuszeństwo, wspólnota, radość, ofiara i przyjaźń z Jezusem.

Jej obowiązkiem jest również uczestniczenie w cotygodniowych spotkaniach oraz odmawianie przy porannym pacierzu modlitwy „O Pani moja”, powierzając przy tym Maryi całą siebie.

Od września do grudnia trwa czas kandydatury dla dziewczynek klas trzecich. Jest to czas, gdzie kandydatki zapoznają się z celem grupy. Uroczyste przyjęcie odbywa się 8 grudnia.
Dziewczynki zgłębiają prawdy Boże, a szczególnie uczą się naśladować Maryję, która jest ich patronką. Po części modlitewnej i rozważaniu Pisma Św. jest „pogodna chwila” - tzn. wspólne zabawy, śpiew, które bardzo chętnie są przygotowywane przez dziewczynki.

Dziewczęca Służba Maryjna uczestniczy również:

  • na nabożeństwach Drogi Krzyżowej
  • w Wielki Czwartek - w tym szczególnym dniu dziewczynki ogarniają swoją modlitwą wszystkich kapłanów, a szczególnie tych z parafii.
  • w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę - w tych dwóch dniach Maryjki czuwają najpierw przy ciemnicy, a później przy Grobie Pana Jezusa, adorując Go w Najświętszym Sakramencie. Na zakończenie Wielkiej Soboty uczestniczą w procesji rezurekcyjnej.
  • na nabożeństwach majowych - przez miesiąc maj dziewczynki starają się powiedzieć Maryi, jak bardzo Ją kochają poprzez codzienne uczestnictwo w nabożeńswach majowych.
  • w Boże Ciało - w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, dziewczynki uczestniczą w Mszy Świętej, a następnie w procesji. Jest to święto w którym DSM w szczególny sposób chce wyrazić Bogu wdzięczność za dar eucharystycznego Chleba.
  • na nabożeństwach różańcowych - w październiku każdego dnia Maryjki uczestniczą w nabożeństwach październikowych.
  • na Roratach - w czasie adwentu Maryjki z wielkim utęsknieniem oczekują przyjścia Zbawiciela poprzez codzienne uczestnictwo z lampionami na Mszy Św.
  • na Nabożeńswach Fatimskich

Pomyśl, może warto właśnie w taki sposób włączać się w życie parafii, wspólnie pogłębiać swoją wiarę i dawać przykład innym swoim postępowaniem, wynikającym z przynależności do Boga i Maryi…Św. Stanisław
MENU GŁÓWNE