Not seeing a Scroll to Top Button? Go to our FAQ page for more info. Grupa Modlitewna św. ojca Pio
Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Parfia Rzymskokatolicka w Pustkowie Osiedlu
Grupa Modlitewna św. ojca Pio  

Ojciec Pio otrzymywał w życiu tysiące listów z całego świata. Ludzie prosili go o modlitwę w różnych intencjach i zwracali się do niego ze swymi trudnościami życiowymi. Na każdy z listów Ojciec starał się odpowiedź bądź osobiście, bądź dyktował odpowiedzi pracownikom swego sekretariatu, który działał na pełnych obrotach…Tak powoli narodziła się również idea Grup Modlitewnych Ojca Pio…

Św. Ojciec PioŚwięty Ojciec Pio
23 wrzesień

Zobacz >>>

Nasza parafialna Grupa Ojca Pio rozpoczęła spotkania modlitewne w październiku 2007 roku. Wspólne modlitwy odbywają się każdego miesiąca w drugi piątek o godz. 16.30 w czasie zimowym, natomiast o godz. 17.30 w letnim.

Moderatorem Grupy jest ks. Łukasz Szczepanik

Każde spotkanie składa się z następujących części:

  • Różaniec,
  • Eucharystia z kazaniem,
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu z odczytaniem próśb i dziękczynień,
  • Ucałowanie relikwii św. Pio.

Jeśli chcesz przeżywać swoją wiarę razem z innymi, którzy tak jak TY szukają Boga, to ta Grupa jest właśnie dla Ciebie. Wspólnoty nie tworzą ludzie święci i doskonali, ale ludzie zdecydowani na to, aby iść nadal drogą nawrócenia…

Przywilejem członków Grupy jest to, że stają się duchowymi synami i córkami OJCA PIO i zostają objęci Jego opieką z nieba. Obiecał to Ojciec Pio, gdy mówił: "Przyjmuję cię chętnie za mego syna duchowego, ale pod warunkiem, że będziesz zawsze szlachetnie postępował i dawał dobry przykład życia chrześcijańskiego".

By stać się członkiem takiej grupy wystarczy:

Zgodnie ze wskazaniami Ojca Pio, uczestnik Grupy Modlitewnej powinien:

  1. Każdego wieczoru (lub w ciągu dnia) odmówić jakąś dowolną modlitwę w aktualnych intencjach.
  2. Raz w miesiącu, w drugi piątek spotkać się z innymi członkami Grupy, w kościele na Mszy św. i wspólnej modlitwie przez wstawiennictwo Ojca Pio.
  3. Przynajmniej raz w tygodniu, a najlepiej częściej, przeczytać fragment Pisma św. i wyciągnąć dla swego życia dobre postanowienia.
  4. Starać się żyć w łasce uświęcającej. Wolność od grzechu ciężkiego upoważnia do posilania się Ciałem Chrystusa w Komunii św.
  5. Starać się praktykować w otoczeniu bratnią miłość.
  6. W miarę swoich możliwości włączyć się w spełnianie dobrych dzieł. Modlitwa znajduje swoje dopełnienie w dziełach miłości.
Przyjdź i Zobacz… Jak wiele może MODLITWA…


Św. Stanisław
MENU GŁÓWNE