Not seeing a Scroll to Top Button? Go to our FAQ page for more info. Nowenna w intencji chorych
Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Parfia Rzymskokatolicka w Pustkowie Osiedlu
NOWENNA W INTENCJI CHORYCH PRZED WSPOMNIENIEM MB Z LOURDES 2 lutego - 10 lutego  
Krzyż
Chrystus dobrowolnie przyjął cierpienie,
chociaż był niewinny,
poświadczając w ten sposób
prawdę miłości przez prawdę cierpienia,
które dla Niego - jako Boga Człowieka -
było ponad wszelką miarę bolesne.
Ale właśnie przez tę ofiarę
na zawsze związał cierpienie z miłością
i w ten sposób je odkupił.

Jan Paweł II

Ponad 100 lat temu Matka Boża objawiła się w Lourdes, Sanktuarium, które tam powstało. jest szczególnym miejscem dla chorych. Co roku przybywają tam setki tysięcy pielgrzymów, najczęściej dotkniętych cierpieniem. W tym wyjątkowym miejscu proszą o łaskę uzdrowienia. Jedni jej doznają, inni otrzymują łaskę uzdrowienia na duszy. Jedni wracają do swoich domów zdrowi, inni pogodzeni z krzyżem.

Krzyż cierpienie dotyka każdego człowieka, każda rodzinę. Może Wy sami cierpicie, a jeśli nie, to na pewno spotykacie osoby cierpiące, choćby wśród swoich bliskich, potrzebujące modlitwy, pomocy. W tym roku pragniemy zachęcić Was z okazji Światowego Dnia Chorego, obchodzonego w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes (11 lutego), do udziału w Nowennie w intencji chorych.

NOWENNA W INTENCJI CHORYCH PRZED WSPOMNIENIEM MB Z LOURDES
2 lutego - 10 lutego
(Do prywatnego odmawiania)

  Dzień pierwszy - 2 lutegoJan Paweł II 

„Miłość do cierpiących jest znakiem i miarą poziomu cywilizacji i rozwoju narodu”(Jan Paweł II).

Boże, otacza mnie świat pełen egoizmu, pychy, indywidualizmu, obojętności. Trudno odnaleźć miłość, tę prawdziwą - Twoją. Ważniejsze staje się „mieć” niż „być”. Pragnę dziś wołać, bym potrafił zmieniać ten świat swoim świadectwem życia, bym niósł swoją postawą orędzie ratunku, uzdrowienia dla świata, bym był znakiem Twojej miłości.

  Dzień drugi - 3 lutegoJan Paweł II 

„Wielu braci i sióstr wciąż jeszcze nie otrzymuje niezbędnej pomocy lekarskiej. Jest to wielka niesprawiedliwość, która przynagla do niezwłocznego działania wszystkich, a zwłaszcza tych, na których spoczywa wielka odpowiedzialność w sferze polityki i gospodarki” (Jan Paweł II).

Boże, doświadczam wielkiego bólu, kiedy obserwuję postawy służby zdrowia odpowiedzialnej za opiekę nad chorymi, cierpiącymi oraz postawy decydujących o jej dotowaniu i rozwoju. Dziękuję za czynione dobro, ale widzę, jak jeszcze wiele do uporządkowania. Daj kierującym mądrość, odpowiedzialność i siły do odkrywania ciągle na nowo sensu swojej misji niesienia pomocy człowiekowi, który jej potrzebuje, który na nią czeka.

  Dzień trzeci - 4 lutegoJan Paweł II 

„Cierpienie człowieka, cierpienie ludzi, którego nie da się uniknąć, przyjęte w duchu wiary, jest źródłem mocy dla cierpiącego i dla innych” (Jan Paweł II).

Boże, kiedy spotyka mnie cierpienie, tyle we mnie buntu, gniewu, znaków zapytania. Tak trudno zrozumieć, że Ty jesteś w tym wydarzeniu. Brak mojej pokory, przyjęcia Twojej woli. Daj mi łaskę otwartego i odważnego serca, bym potrafił przyjmować Twój plan wobec mnie, nawet gdy przychodzi cierpienie. Bym potrafił być znakiem wielkich darów, którymi mnie obdarzasz, a swoją postawą dawał świadectwo mojej wiary w pełnym zaufaniu Tobie, bym pokazywał, że Ty jesteś Panem życia i śmierci.

  Dzień czwarty - 5 lutegoJan Paweł II 

„Pragnę wyrazić wdzięczność wszystkim - pojedynczym osobom, instytucjom religijnym, organizacjom pozarządowym - którzy z godną podziwu gorliwością służą chorym i cierpiącym. Mam na myśli w szczególności rzeszę zakonników i zakonnic, którzy wspólnie z licznymi świeckimi pracują w szpitalach oraz w małych ośrodkach zdrowia krajów najuboższych, pośród trudności i konfliktów, ryzykując nawet własne życie, aby ratować życie braci” (Jan Paweł II).

Boże, moje myśli kierują się do wszystkich, którzy posługują chorym, którzy pochylali się nade mną. Dziękuję za to, że postawiłeś ich przy mnie. Daj siłę i moc wszystkim w trudnej służbie dla drugiego człowieka. Ludziom posługującym chorym daj łaskę odkrywania w nich Ciebie.

  Dzień piąty - 6 lutegoMatka Teresa 

„Ludzie samotni, odepchnięci, psychicznie chorzy, fizycznie upośledzeni są wszędzie. Czy mamy dla nich czas? Pamiętajcie, cokolwiek uczynicie tym ludziom, uczynicie samemu Bogu...” (św. Matka Teresa z Kalkuty).

Boże, szybko przemijają dni mojego życia. Często biegnę, nie zauważając drugiego człowieka, szczególnie tego potrzebującego. Zapominam, że to Ty w nim przychodzisz do mnie. Tracę wiele czasu, a potrzeba jednego - realizować tak konkretnie Twoją miłość. Proszę, wyzwól mnie z obojętności i daj siły, bym się zatrzymał i zauważył Ciebie, który wołasz o miłość.

  Dzień szósty - 7 lutegoMatka Teresa 

„Jestem świadoma, że jesteśmy maleńką kroplą w wielkim oceanie nędzy i cierpienia, ale jeżeli nie byłoby tej kropli, to ludzkie cierpienie i nędza byłyby jeszcze większe...” (św. Matka Teresa z Kalkuty).

Boże, zauważam, że dziś liczy się siła, zdrowie, odwaga itd. Nie ma miejsca dla ludzi doświadczonych chorobą, cierpieniem, słabością. Wyrzuca się ich poza margines życia - domy starców, odosobnienie, a w konsekwencji eutanazja. Tragizm człowieka. Brak chrześcijańskich postaw w służbie, oddaniu dla innych ludzi. Panie, otwórz me serce na Twoją miłość. Umocnij tą miłością wszystkich posługujących chorym.

  Dzień siódmy - 8 lutegoBenedykt XVI 

„Bycie blisko chorego jest niezbędne, winna jednak temu towarzyszyć ewangelizacja środowiska, w którym żyjemy” (Benedykt XVI).

Boże, widzę świat ludzi troszczących się o zdrowie, urodę, skoncentrowanych na sobie, uchylających się od posługi wobec potrzebujących. Konieczna jest ewangelizacja naszego otoczenia, by było zdolne bezinteresownie wyjść ku drugiemu człowiekowi. By nie zabrakło gestów miłości, ale również opieki modlitewnej nad chorymi, cierpiącymi. Być może choroba kogoś bliskiego pomoże odkryć na nowo wartość, sens i cel życia każdego z nas.

  Dzień ósmy - 9 lutegoMatka Teresa 

„Cierpienie, ból, niepowodzenie to są pocałunki Jezusa, to znaki, że już jesteś tak blisko Jezusa na krzyżu, że może Cię pocałować” (św. Matka Teresa z Kalkuty).

Boże, chcę Cię dziś prosić o dar zrozumienia, że cierpienie to szczególna łaska, wybranie, ścisła relacja z Chrystusem cierpiącym, współuczestnictwo z Nim w zbawczej misji świata. Dotknij tym darem wszystkich chorych, by zrozumieli, że mogą swoją ofiarą wyprosić niebo nie tylko dla siebie, ale nieść także ratunek innym, tym, którzy zagubili się w tym świecie.

  Dzień dziewiąty - 10 lutegoBenedykt XVI 

„Potrzebne jest duszpasterstwo zdolne pokrzepiać chorych w cierpieniu, pomagające im przemieniać swój los w moment łaski dla siebie i innych dzięki żywemu uczestnictwu w misterium Chrystusa” (Benedykt XVI).

Boże, oddaję Ci wszystkich tych, których wezwałeś w szczególny sposób do pójścia za Tobą: kapłanów, a zwłaszcza posługujących chorym. Niech prowadzi ich Twoja miłość, by potrafili być dobrymi narzędziami w  Twoich dłoniach i dawali Ciebie tym, do których ich posyłasz. Niech nigdy nie zabraknie im radości w posłudze.


(Poleć teraz swoje intencje...)Modlitwa na każdy dzień nowenny

Maryjo, Matko Boga i ludzi, módl się za nami.
Święta Bernadetto, módl się za nami.
Ojcze nasz..., Zdrowaś Maryjo..., Chwała Ojcu...
Jan Paweł II i Matka TeresaMODLITWA ZA CHORYCH
Boże,
Twój Syn dźwigał nasze boleści
i objawił nam wartość
tajemnicy cierpienia,
wysłuchaj nasze prośby
zanoszone za chorych i spraw,
aby pamiętali, że należą do tych,
którym Ewangelia obiecuje pociechę,
i aby czuli się zjednoczeni
z Chrystusem cierpiącym
za zbawienie świata.
Przez Chrystusa Pana naszego.
Amen.