Not seeing a Scroll to Top Button? Go to our FAQ page for more info. MB Fatimska w Pustkowie
Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Parfia Rzymskokatolicka w Pustkowie Osiedlu
NASZA PATRONKA  

W FATIMIE OBJAWIŁ POTĘGĘ SWĄ BÓG


Matka Boska Fatimska w kościele w Pustkowie Osiedlu


W dniach 11 -24 kwietnia 1996 roku parafianie wraz z ks. Prałatem Bronisławem Marczykiem pielgrzymowali szlakiem Sanktuariów Maryjnych Europy.
Z Fatimy przywieźli figurę Matki Bożej, którą uroczyście wprowadzono do naszej świątyni w dni 17 czerwca 1996 roku.

W każdą I sobotę miesiąca odprawiane jest Nabożeństwo Fatimskie, które od maja do października uświetnia uroczysta procesja Różańcowa. Maryja na ramionach wiernych pielgrzymuje po terenie parafii drogą rozświetloną płonącymi lampionami.


"Maryjo, przygarnij wszystkich do Swego Niepokalanego Serca i złącz na zawsze z Chrystusem"


Fatima - małe miasteczko leżące w środku Portugalii znane z faktu, że Najświętsza Panna 70 lat temu zstąpiła na tę błogosławioną ziemię, by rozmawiać z trójką małych dzieci i przekazać światu orędzie nadziei, miłości i pokoju.
Podobnie jak w 1917 roku, tak i dzisiaj Fatimska pani wola donośnym glosem, przynagla całą mocą Swego macierzyńskiego Serca:

  • Pokutujcie!
  • Ratujcie siebie i świat przez odmawianie różańca!
  • Wytrwale ufajcie Memu Niepokalanemu Sercu, Sercu Matki Odkupiciela Świata!
Św. Stanisław
MENU GŁÓWNE