Not seeing a Scroll to Top Button? Go to our FAQ page for more info. Jubileusz 25 lat życia zakonnego siostry Kamili - 8 listopada 2009
Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Parfia Rzymskokatolicka w Pustkowie Osiedlu
Jubileusz 25 lat życia zakonnego siostry Kamili - 8 listopada 2009
Siostra Kamila - powitanie

Z pośród wielu uroczystości w życiu parafii na szczególną uwagę zasługują jubileusze życia zakonnego.

Osoby zakonne wnoszą w ten świat powiew wichru innego świata, wskazują na życie Ewangelią w pełni. Każde powołanie jest drogą do świętości, bo przecież sakrament chrztu świętego zapoczątkował tą wędrówkę ku ewangelicznej doskonałości. Jednak śluby: ubóstwa, czystości i posłuszeństwa (oraz dodatkowe składane w niektórych zgromadzeniach jak np. Misjonarek Miłości - ślub pomocy najbiedniejszym z biednych nawet z narażeniem życia) są uprzywilejowaną drogą do bycia w bliskości Chrystusa. Żeby naśladować Jezusa trzeba być jak jak ON. Jezus był ubogi, czysty i posłuszny Ojcu do końca...

Wspaniały papież Benedykt XVI, kiedy w Auli Pawła VI spotkał się z grupą tysiąca pięciuset wyższych przełożonych żeńskich i męskich zgromadzeń zakonnych, 22 maja 2006 r. powiedział słowa, które dla mnie osobiście są powodem wielu medytacji: Tak więc warunkiem, jaki trzeba spełnić, aby pójść za Chrystusem, jest wyrzeczenie się wszystkiego, co Nim nie jest, oderwanie się od tego. Pan chce ludzi wolnych, nie związanych, zdolnych pozostawić wszystko, by pójść za Nim i znaleźć wszystko jedynie w Nim.

Mogliśmy w naszej parafialnej rodzinie uczestniczyć w Jubileuszu s. Kamili Bachan. Dwadzieścia pięć lat życia w radości i odkrywaniu piękna Oblicza Pańskiego. Ten Jubileusz jest dla wspólnoty świadectwem, iż w świecie zarażonym konsumpcjonizmem i materializmem jest możliwe życie tylko dla Pana.

Życzymy Drogiej Siostrze Kamili wielu Bożych łask w dalszym podążaniu za Panem w świetle Jego Słowa, z Eucharystia, w sercu i radością, na twarzy, która odbija oblicze żyjącego Pana Jezusa!

Parafianie

CHARYZMAT sióstr Serafitek

„Oddajemy się całkowicie Bogu, który nas powołał i posłał do najbardziej potrzebujących: ubogich, starców, chorych, ułomnych i dzieci”
(Konst. Zgrom. 1.1)

„Podejmujemy również pracę wśród dzieci wiedząc, że kto przyjął dziecko w imię Jezusa, jego przyjmuje (por. Mt 18,5). Szczególną uwagę poświęcamy dzieciom specjalnej troski, pozbawionym opieki rodzicielskiej, ubogim i opuszczonym.(...)
Dokładamy starań, aby umożliwić dzieciom i młodzieży poznanie i umiłowanie Boga”.

(Konst. Zgrom. 1.3)

„Zgromadzenie -jako cząstka Kościoła, który w zmieniającym się świecie ma uobecniać Boga - stara się być otwartym na aktualne potrzeby ludzi. Dlatego, kierując się duchem Założycieli, jest gotowe - w miarę swych możliwości - podejmować nowe formy służenia najbardziej potrzebującym”.
(Konst Zgrom. 1.4)Św. Stanisław
MENU GŁÓWNE