Not seeing a Scroll to Top Button? Go to our FAQ page for more info. Fatima-Przywitanie
Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Parfia Rzymskokatolicka w Pustkowie Osiedlu
NASZA PATRONKA - PRZYWITANIE  
MB Fatimska Przywitanie Figury Matki Bożej

Poniedziałek - 17 czerwiec 1996r

Obudził nas pochmurny ranek. Z niepokojem spoglądaliśmy na niebo, ale nasze obawy były przedwczesne. Wkrótce wszystko dookoła skąpało się w promieniach słońca. Czas pracy jakby się wydłużał bo czekaliśmy na ten najważniejszy moment dzisiejszego dnia.
Około godziny 17.00 uliczki naszego osiedla wypełniły się podążającymi w kierunku przejazdu kolejowego. Wszystkim udzielał się świąteczny nastrój. W skupieniu oczekiwaliśmy wraz z naszymi kapłanami i ojcem misjonarzem przyjazdu samochodu z Matką Bożą.
Figura niosą panieGdy się pojawił i naszym oczom ukazała się przepiękna figura nie mogliśmy opanować wzruszenia i łez. Po krótkiej modlitwie wraz z ks. Bpem W. Bobowskim ruszyła powitalna procesja.
Na ramiona wzięli Matkę Bożą mężczyźni - przedstawiciele parafii. Na przedzie krzyż, poczty sztandarowe, ministranci, maryjki, dzieci komunijne z rodzicami, harcerze, lektorzy, kapłani, dzieci fatimskie. Tuż za figurą orkiestra i ... cała parafia. Kolejno wymieniali się przedstawiciele różnych grup, niosący figurę Matki Bożej. Ze śpiewem, na przemian z orkiestrą, z modlitwą podążaliśmy w kierunku kościoła. Po drodze mijaliśmy domki jednorodzinne, blok 27, przepięknie udekorowany na powitanie Matki Bożej.
Do kościoła figurę wprowadzili nasi kapłani wraz z księdzem prałatem.
Ks. biskup uroczyście poświęcił figurę Matki Bożej, rozległy się powitalne fanfary.
Jeden Bóg wie co działo się w sercu każdego z nas. A potem były wzruszające słowa powitania dzieci, młodzieży, rodzin, nauczycieli, przedstawicieli zakładu i nasze osobiste.
Poświęcenie figury przez biskupa BobowskiegoPrzy figurze MB wartę honorową zaciągnęli harcerze. Głęboko utkwiły w pamięci słowa ks. proboszcza, który przedstawiając Figura MB Fatimskiejpokrótce historię naszej parafii, mówił również o sprawach bolesnych, polecając je Matce Bożej.
Rozpoczęła się msza św. koncelebrowana z udziałem ks. Bpa i kilkunastu kapłanów. Potem jeszcze ostatnia nauka ojca misjonarza i komunia święta. Tylu uczestników mszy świętej nasz kościół chyba nigdy nie widział. Mimo iż wydłużał się czas trwania uroczystości nie czuliśmy zmęczenia. Nasz kościół wypełniła jakaś niewidzialna siła. To jest już inny kościół - bo jest w nim obecna Matka Boża w postaci fatimskiej figury, wspierająca modlitwami Swojego Syna. Czy ta jej obecność zaznaczy się także w naszych duszach? Wielka to łaska i pewnie nie każdemu dana, bo potrzeba nam wiary i zaufania.
Dziękujemy za te głębokie przeżycia ks. Prałatowi, kapłanom pracującym w naszej parafii i tym wszystkim, którzy przyczynili się do obecności Matki Fatimskiej w naszej parafii. (um)

Nasz Kościół nr 84 z 30 czerwca 1996Św. Stanisław
MENU GŁÓWNE