Not seeing a Scroll to Top Button? Go to our FAQ page for more info. Historia Parafii - Rozdział 7
Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Parfia Rzymskokatolicka w Pustkowie Osiedlu
HISTORIA - POWOŁANIA KAPŁAŃSKIE  
[Powołani z księdzem proboszczem]
Ks. Marek Mikołajczak

Syn Henryka i Janiny, urodzony 24.09.1961 roku w Dębicy. Uczęszczał do Szkoły Podstawowej w Pustkowie Osiedlu, a następnie do Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy. Po zdaniu matury w 1980 r. wstąpił do Zgromadzenia Księży Sercanów. Postulat odbył we Florynce, nowicjat w Wólce Lubelskiej, zaś studia teologiczne w seminarium XX Sercanów w Stadnikach. Święcenia kapłańskie przyjął w roku 1987.
Po święceniach pracował przez rok w Binczarowej, a następnie dwa lata w Gołębiu k. Puław. W roku 1990 został przeniesiony do Bełchatowa, gdzie pracował dwa lata, a później na rok do Lublina. W roku 1993 został skierowany do Domu Misyjnego w Tarnowie. Obecnie na parafii w Gdyni.Ks. Eugeniusz Chmura

Syn Zdzisława i Teresy, urodzony 10.04.1963 roku w Tychach. Uczęszczał do Szkoły Podstawowej w Pustkowie Osiedlu, a następnie do Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy. Po zdaniu matury w 1982 roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
Święcenia kapłańskie przyjął z rąk Ks. Abp Jerzego Ablewicza w roku 1988. W latach 1988 - 1992 pracował jako wikariusz w Radłowie. W 1992 roku został przeniesiony do parafii Miłosierdzia Bożego w Tarnowie. Obecnie na parafii w Brzesku.

O. Jacek Kania

Syn Bronisława i Stanisławy, urodzony 1.01.1962 w Brzeźnicy. Uczęszczał do Szkoły Podstawowej w Pustkowie Osiedlu, a następnie do Technikum Mechanicznego w Dębicy. Maturę zdał w roku 1982 i przez rok studiował polonistykę na Katolickim Uniwersytecie w Lublinie. W roku 1983 wraz z bratem Janem, wstąpił do Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów. Po rocznym nowicjacie w Sędziszowie Młp. odbył studia teologiczne w Krakowie.
Święcenia kapłańskie przyjął z rąk Bp. Nycza w roku 1990. Jeden rok po święceniach pracował w Krośnie. W roku 1991 został mianowany przełożonym w Seminarium Duchownym Ojców Kapucynów w Krakowie. Obecnie w Rozwadowie.

O. Marcin (Jan) Kania

Syn Bronisława i Stanisławy, urodzony 25.08.1963 roku w Brzeźnicy. Uczęszczał do Szkoły Podstawowej w Pustkowie Osiedlu, a następnie do Technikum Mechanicznego w Dębicy. Po zdaniu matury w roku 1983 wstąpił do Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów.
Nowicjat odbył w Sędziszowie Młp., zaś studia teologiczne w Krakowie.
Święcenia kapłańskie przyjął z rąk Bp. Nycza w roku 1990. Po święceniach został skierowany do pracy w Austrii. Dwa lata pracował w Wolsbergu. W 1992 roku został przeniesiony do Leibnitz.

Ks. Tomasz Kozub

Syn Tadeusza i Zofii, urodzony 16.06.1966 roku w Dębicy. Uczęszczał do Szkoły Podstawowej w Pustkowie Osiedlu, a następnie do Liceum Zawodowego w Dębicy. Po zdaniu matury w 1985 roku wstąpił do Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Nowicjat odbył w Mórkowie, a studia teologiczne w Wyższym Seminarium XX Chrystusowców w Poznaniu.
Święcenia kapłańskie przyjął z rąk Ks. Abp Jerzego Stroby w roku 1993. Po święceniach został skierowany do pracy w Stargardzie Szczecińskim. Obecnie w parafii amerykanskiej w Baltimore (USA).

Ks. Tomasz Kudroń

Syn Henryka i Antoniny, urodzony 13.08.1966 roku w Tarnowie. Do roku 1980 mieszkał w Tarnowie - Klikowej. Tam uczęszczał przez siedem lat do Szkoły Podstawowej. Ósmą klasę ukończył w Szkole Podstawowej w Pustkowie Osiedlu, a następnie uczęszczał do Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy. Po zdaniu matury w 1985 roku, studiował przez rok filozofię, na Katolickim Uniwersytecie w Lublinie. W roku 1986 wstąpił do Wyższego seminarium Duchownego w Tarnowie.
Święcenia kapłańskie przyjął z rąk Ks. Bpa Józefa Życińskiego. W roku 1992. Po święceniach przez rok pracował jako wikariusz w Piwnicznej. W roku 1993 został skierowany na studia do Pampelona w Hiszpanii.Św. Stanisław
MENU GŁÓWNE