Not seeing a Scroll to Top Button? Go to our FAQ page for more info. Historia Parafii - Rozdział 8
Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Parfia Rzymskokatolicka w Pustkowie Osiedlu
HISTORIA - POWOŁANIA ZAKONNE  

S. Kamila (Wanda) Bachan

Córka Józefa i Anny, urodzona 26.04.1958 roku. Po ukończeniu Szkoły Podstawowej uczęszczała do Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Pustkowie Osiedlu. Później ukończyła Technikum Wieczorowe dla pracujących w Dębicy. Dwa lata pracowała w "Stomilu" w Dębicy. W 1982 roku wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Serafitek. Trzyletni Nowicjat odbyła w Krakowie. Ukończyła Studium Medyczne w Żywcu. Pracowała w Oświęcimiu. W latach 1989 - 1994 pracowała w Rzymie jako pielęgniarka. W 1994 roku wyjechała do pracy na Białoruś.Obecnie Rzym - praca w szpitalu.

S. Maria Kolbusz

Córka Leonarda i Florentyny, urodzona 19.09.1962 roku w Dębicy. Uczęszczała do Szkoły Podstawowej, a później Technikum Chemicznego w Pustkowie Osiedlu. Po zdaniu matury w 1982 roku wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a' Paulo (Szarytki). Nowicjat odbyła w Krakowie i tam ukończyła Szkołę Pielęgniarską.
Śluby zakonne złożyła w 1988 roku. Następnie pracowała przez cztery lata jako pielęgniarka w Szpitalu Wojewódzkim w Tarnowie, a później w Zakładzie dla Umysłowo Chorych w Moszczanach. W 1993 roku wyjechała do pracy na Ukrainę, do Emilczyna (80 km od Czarnobyla).

S. Małgorzata Gil

Córka Stanisława i Elżbiety, urodzona 7.03.1962 roku w Dębicy. Uczęszczała do Szkoły Podstawowej, a później Technikum Gospodarki Wodnej w Pustkowie Osiedlu. Po zdaniu matury w 1982 roku wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a'Paulo (Szarytki). Nowicjat odbyła w Krakowie . Ukończyła dwuletnią Szkołę Pielęgniarską dla sióstr w Warszawie.
W 1989 roku złożyła śluby zakonne. Pracowała w Krakowie w Domu Opieki Społecznej, a później w Płazie. W 1993 roku wróciła do pracy w Krakowie.

S. Łucja (Genowefa) Grzyb

Córka Józefa i Marii, urodzona 30.10.1962r. w Dębicy. Szkołę Podstawową ukończyła w Pustkowie Osiedlu, a następnie uczęszczała do Zasadniczej Szkoły Handlowej w Dębicy, a później Technikum Ekonomicznego w Brzostku. W 1983r. wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Serafitek. Trzyletni Nowicjat odbyła w Krakowie. Po Nowicjacie ukończyła Studium Katechetyczne we Wrocławiu oraz pracowała jako katechetka i zakrystianka we Wrocławiu i Oświęcimiu.
W 1991r. złożyła śluby wieczyste. Po ślubach pracowała jako katechetka w Nowym Targu i Czarnym Dunajcu. W czerwcu 1993r. rozpoczęła pracę w Sapoćkinie na Białorusi.

S. Kamilia (Danuta) Wolska

Córka Stanisława i Moniki urodzona 7.04.1967 roku w Dębicy. Uczęszczała do Szkoły Podstawowej i później do Technikum Ochrony Środowiska w Pustkowie Osiedlu. Po maturze w 1987 roku ukończyła Studium Medyczne w Tarnowie. W 1989r. wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Józefitek. Postulat odbyła w Tarnowie, a dwuletni Nowicjat w Kluczborku. Po Nowicjacie przez rok pracowała w Wierzbicach w Domu dla Dzieci Specjalnej Troski. Rozpoczęła pracę jako pielęgniarka w szpitalu Miejskim, od potem od roku 1994 w Domu Starców w Krakowie.Od grudnia 1997 roku pracuje w Kongo Brazaville.

S. Franciszka (Joanna) Węgrzyn

Córka Mariana i Marii, urodzona 28.04.1969 roku w Dębicy. Po ukończeniu Szkoły Podstawowej w Pustkowie Osiedlu uczęszczała do Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy, gdzie zdała maturę w 1988r. W 1989r. wstąpiła do klauzurowego zakonu Nawiedzenia NMP. (Siostry Wizytki) w Jaśle. W 1992r. złożyła pierwsze śluby zakonne. W roku 1995 złożyła śluby wieczyste.

Dorota, Małgorzata i Agnieszka Michna
Dorota, Małgorzata i Agnieszka Michna

S. Dorota Michna

Córka Stanisława i Genowefy, urodzona 18.08.1968 roku w Łańcucie. Uczęszczała do Szkoły Podstawowej w Pustkowie Osiedlu, a następnie do Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy. Po zdaniu matury w 1987 r. wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej. Po rocznym Postulacie w Ziębicach odbyła dwuletni Nowicjat w Morasku. Pierwsze śluby złożyła w 1990r. Po Nowicjacie rozpoczęła pracę w Domu Generalnym Zgromadzenia w Poznaniu - Morasku. Została referentką do spraw powołań zakonnych. W 1991 roku rozpoczęła studia teologiczne na Papieskim Wydziale Teologicznym w Poznaniu, które ukończyła w 1996 roku. Od października 1996 roku jest studentką prawa na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

S. Agnieszka Michna

Córka Stanisława i Genowefy, urodzona 12.05.1970 roku w Łańcucie. Uczęszczała do Szkoły Podstawowej w Pustkowie Osiedlu, a później do Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy. Po zdaniu matury w 1988 roku wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej. Po rocznym Postulacie w Zębicach, odbyła dwuletni Nowicjat w Morasku. Pierwsze śluby złożyła w 1991 roku. Przez rok pracowała w Seminarium XX Chrystusowców w Poznaniu. Ukończyła dwuletnie Studium Katechetyczne w Poznaniu. W 1992 roku została przeniesiona do Pyrzyc jako katechetka. Od roku 1995 przeniesiona do Goleniowa, gdzie pracuje jako katechetka a później także jako przełożona Domu Zakonnego.W 1992 roku rozpoczęła studia katechetyczne na Akademii Teologii Katolickiej - filia w Szczecini, które ukończyła w roku 1996. Przez rok prowadzila zajęcia z metodyki nauczania religii na ATK. We wrześniu 1997 roku zostaje przeniesiona do Domu Generalnego w Poznaniu-Morasku i rozpoczęła pracę jako referent powołaniowy.

S. Małgorzata Michna

Córka Stanisława i Genowefy, urodzona 22.09.1976 roku w Dębicy. Uczęszczała do Szkoły Podstawowej w Pustkowie Osiedlu, a później do Liceum Ogólnokształcącego w Pustkowie Osiedlu. Po zdaniu matury w 1995 roku wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej. Po odbyciu rocznego postulatu, a następnie dwuletniego nowicjatu w Domu Generalnym w Poznaniu-Morasku, 3 maja 1998 roku składa pierwsze śluby zakonne. Ukończyła w Poznaniu Studium katechetyczne. Obecnie jest przeniesiona do Płot w woj. szczecińskim na katechetkę w szkole podstawowej.

S. Julita (Maria) Kania

Córka Bronisława i Stanisławy, urodzona 8.11.1966 roku w Brzeźnicy. Po ukończeniu Szkoły Podstawowej w Pustkowie Osiedlu uczęszczała do Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy. Maturę zdała w 1985r. W tym samym roku wstąpiła do Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego. Roczny Postulat odbyła w Krakowie, dwuletni Nowicjat w Przemyślu. Następnie ukończyła Studium Katechetyczne w Krakowie. Krótko pracowała jako katechetka w Lublinie. Została przeniesiona do Włocławka. W 1992 wróciła do Krakowa i przez rok była furtianką. Równocześnie ukończyła Studium dla Przedszkolanek w Bydgoszczy. W 1993r. rozpoczęła pracę w przedszkolu w Krakowie.
2.08.1993 roku złożyła śluby wieczyste.

S. Danuta (Ewa) Świderska

Córka Michała i Krystyny, urodzona 18.09.1967 roku w Dębicy. Uczęszczała do Szkoły Podstawowej w Pustkowie Osiedlu, a następnie do Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy. Po zdaniu matury w 1986 roku wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Józefitek. Roczny Postulat odbyła w Tarnowie, a później dwuletni Nowicjat w Kluczborku. Po Nowicjacie przez rok pracowała w Przedszkolu w Tarnowie. W 1990 roku została przeniesiona do Wrocławia, gdzie ukończyła dwuletnie Studium Wychowania Przedszkolnego i rozpoczęła pracę w przedszkolu.Św. Stanisław
MENU GŁÓWNE