Not seeing a Scroll to Top Button? Go to our FAQ page for more info. Historia Parafii - Wstęp
Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Parfia Rzymskokatolicka w Pustkowie Osiedlu
HISTORIA - WSTĘP  

Opracowanie to powstało dla upamiętnienia historii powstania i tworzenia naszej młodej parafii w ciągu dwudziestu pięciu lat jej istnienia. Zamiarem naszym było uchronić od zapomnienia istotne zdarzenia i fakty, przekazać wiedzę o nich następnym pokoleniom. Zebrane materiały pochodzą z wielu źródeł : z kroniki parafialnej, z dokumentacji znajdującej się w kancelarii parafialnej, a także z materiałów, zebranych od ludzi, którzy mieszkają u nas od wielu lat i byli świadkami tych wydarzeń.
Pracę tę dedykujemy pierwszemu proboszczowi naszej parafii, ks. Prałatowi Bronisławowi Marczykowi. Niech będzie ona podziękowaniem za trud tworzenia tej parafii od podstaw i całokształt pracy duszpasterskiej.


TEREN PARAFII PUSTKÓW OSIEDLE  
[Mapka parafii Pustków Osiedle]


Św. Stanisław
MENU GŁÓWNE