Not seeing a Scroll to Top Button? Go to our FAQ page for more info. Rok Eucharystii
Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Parfia Rzymskokatolicka w Pustkowie Osiedlu
ROK EUCHARYSTII PAŹDZIERNIK 2004 - PAŹDZIERNIK 2005   

Ogłoszony został na Międzynarodowym Kongresie Eucharystycznym odbywającym się w dniach 10-17 X 2004 w Meksyku, pod hasłem „Eucharystia światłem i życiem nowego tysiąclecia”.
Zakończony zostanie Zwyczajnym Zebraniem Synodu Biskupów w dniach 2 - 29 X 2005 r. w Watykanie. Jego tematem będzie: „Eucharystia źródłem i szczytem życia i misji Kościoła”.
Kolejną racją ogłoszenia tego roku jest Światowy Dzień Młodzieży, który będzie miał miejsce w Kolonii od 16 do 21 VIII 2005 r. Ojciec Święty pisze o tym wydarzeniu: „Eucharystia jest życiowym centrum, wokół którego pragnę, aby młodzi gromadzili się, aby wzrastała ich wiara i entuzjazm.”

Ponadto Kościół proponuje na ten czas kilka dokumentów, mających pomóc nam w przeżywaniu tej największej Tajemnicy, jaką jest Eucharystia.

1. „Ecclesia de Eucharistia”. Encyklika Ojca Świętego Jana Pawła II wydana 17 IV 2003 r.

2. „Mane nobiscum Domine” (Zostań z nami Panie, zob. Łk 24, 29). List Apostolski Ojca Świętego Jana Pawła II, w którym odkreśla: „Ikona uczniów z Emaus dobrze obrazuje Rok, który zobaczy Kościół szczególnie zatroskany o to, aby żyć Misterium Świętej Eucharystii (...)”.

3. „Redemptionis Sacramentum” (Sakrament Odkupienia). Instrukcja Stolicy Apostolskiej, określająca szczegółowo zasady godnego odprawiania mszy św. I sprawowania sakramentu Eucharystii. Dokument ten został zapowiedziany przez Ojca Świętego w Encyklice „Ecclesia de Eucharistia”

4. Rok Eucharystii: sugestie i propozycje. Dokument Kongregacji do spraw Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Zawiera on praktyczne wskazania mające pomóc duszpasterzom i wiernym jak najlepiej przeżyć Rok Eucharystii. Dokument zachęca do ponownego odkrycia znaczenia niedzielnej mszy i do adoracji Najświętszego Sakramentu. Podkreśla też, że z prawdziwego uczestnictwa w Eucharystii rodzą się konkretne uczynki miłosierdzia względem najbardziej potrzebujących.

5. Nowe OGÓLNE WPROWADZENIE DO MSZAŁU RZYMSKIEGO.