Parafia Pustków Osiedle

Ks. prałat Bronisław Marczyk odszedł do Domu Ojca

Dziś w nocy do Domu Ojca odszedł ks. prałat Bronisław Marczyk, pierwszy, wieloletni proboszcz naszej Parafii i budowniczy naszego kościoła. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w czwartek 24 grudnia i będą miały następujący przebieg:

  • o godz. 730 – wprowadzenie ciała do kościoła i czuwanie przy trumnie;
  • godz. 1030 – Różaniec w intencji Zmarłego;
  • godz. 1100 – Msza Święta pogrzebowa pod przewodnictwem bp. Stanisława Salaterskiego.

Po mszy św. przewiezienie ciała i pochówek na cmentarzu parafialnym, w grobowcu kapłańskim.

Ksiądz Bronisław Marczyk urodził się 5 lutego 1934 r. w Zdziarcu koło Radomyśla Wielkiego. Święcenia kapłańskie otrzymał 29 czerwca 1958 r. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Tarnowie, z rąk biskupa Karola Pękali. Jako wikariusz pracował kolejno w parafiach w Janowicach, Trzęsówce i Zakliczynie.

1 lipca 1970 roku bp Jerzy Ablewicz mianował go rektoremu nowo utworzonego rektoratu przy kaplicy w Pustkowie Osiedlu. W roku 1978 powstała samodzielna parafia pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika, której został pierwszym proboszczem. Ks. Bronisław duszpasterzował nam do momentu przejścia na emeryturę w 2003 roku.

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Mu wieczne spoczywanie!


Podobne wpisy