Ogłoszenia Parafialne | Parafia Pustków Osiedle

Ogłoszenia na 2 Niedzielę Wielkanocy

   2  NIEDZIELA WIELKANOCY

19.IV.- 26.IV. 2020 r.

 1. Od dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Pamiętajmy  w modlitwach o woluntariuszach naszego parafialnego Caritas, ofiarodawcach i wspomagających dzieło Caritas. Msza św. w ich intencji będzie dzisiaj o godz.1100. O godz. 1500 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 2. Od dzisiejszej niedzieli po Mszy św. wieczornej do godz.1930 wystawienie Najświętszego Sakramentu,  adoracja, możliwość spowiedzi i udzielanie komunii św. w okresie wielkanocnym z zachowywaniem  wszelkich zasad ostrożności.
 3. Zgodnie z rozporządzeniem rządowym od 20 kwietnia w kościołach może przebywać 1 osoba na 15 m2. W naszym kościele może z tego względu przebywać jednocześnie 63 osoby w bezpiecznych odstępach i w maseczkach ochronnych.
  W związku z trwającymi ograniczeniami  bp Andrzej Jeż podtrzymuję dyspensę od uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane. Pierwszeństwo uczestnictwa w danej celebracji mają osoby związane z zamówioną intencją lub – w przypadku Mszy pogrzebowej – najbliższa rodzina. Pozostałe osoby mogą w niej uczestniczyć w miarę wolnych miejsc. Nadal korzystajmy z telewizyjnych, radiowych i internetowych transmisji Mszy św. i nabożeństw.
 4. Wtorek jest dniem całodziennej adoracji Najśw. Sakramentu w naszej parafii Zachęcamy parafian do cichej, osobistej modlitwy przed Najśw. Sakr., który będzie wystawiony przez cały dzień do Mszy św. wieczornej.
 5. Msza św. wieczorna w soboty  będzie jako niedzielna.
 6. Serdecznie dziękujemy parafianom, którzy materialnie wspierają funkcjonowanie naszej parafii, przekazują ofiary na konto parafialne lub osobiście. Niech Bóg wynagrodzi hojność serc.
 7. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: w czwartek – Uroczystość św. Wojciecha, bpa i męcz. głównego patrona Polski a w sobotę – Święto św. Marka, Ewangelisty. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzmy obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej.
 8. Przyszła Niedziela jest Niedzielą Biblijną.
 9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Krzysztof Wieczorkiewicz i + Kazimierz Ignarski, pogrzeb we wtorek o godz. 12 00 z uwzględnieniem wszelkich przepisów. Dobry Jezu…

Podobne wpisy