Ogłoszenia Parafialne | Parafia Pustków Osiedle

Ogłoszenia na 3 Niedzielę Wielkanocy

 3  NIEDZIELA WIELKANOCY

26.IV.- 03.V. 2020 r.

 1. Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna Tydzień Biblijny. Zachęcamy do częstego czytania Pisma św. w naszych wspólnotach rodzinnych. Po  Mszy św.  o godz. 900 będziemy czytać na głos Pismo św. w naszym kościele do godz. 1100. Zapraszamy do słuchania i czytania Pisma św. i komentarzy ks. Wojciecha Węgrzyniaka, które udostępniliśmy na stronach parafii i FB.
 2. Codziennie po Mszy św. wieczornej do godz.1930 wystawienie Najświętszego Sakramentu,  adoracja, możliwość spowiedzi i udzielanie komunii św. w okresie wielkanocnym z zachowywaniem  wszelkich zasad ostrożności.
 3. W naszym kościele we Mszach Św. lub innych celebracjach może uczestniczyć 80 osób, przy zachowaniu przepisowej odległości między sobą z zakrytymi ustami i nosem.
 4. W tym tygodniu:
    w środę – święto św. Katarzyny ze Sieny, patronki Europy; Dzień Męczeństwa Duchowieństwa  Polskiego w czasie II wojny światowej, rozpoczęcie Nowenny  do   św. Stanisława  BM przed Uroczystością  Odpustową
  – w piątek rozpoczęcie nabożeństw majowych o godz. 1730.
  – I piątek miesiąca – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika; modlimy się za ludzi pracy; wynagradzamy Najśw. Sercu Pana Jezusa na Mszy Św. o  godz. 700 i 1800  . Z powodu epidemii kapłani nie odwiedzają chorych z posługą sakramentalną.
  –  I sobota miesiąca – uroczystość NMP, Królowej Polski; Dzień Modlitw za Emigrację; Dzień Flagi RP; Dzień Polonii i Polaków za Granicą; Msze Św. godz.700 ,  900 o godz. 1730 – Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej o 1800  Msza Św. i Nabożeństwo Fatimskie. Nie będzie procesji.
  – w przyszłą niedzielę – Niedziela Dobrego Pasterza, Światowy Dzień Modlitw o Powołania, Święto Narodowe Trzeciego Maja.
 5. Serdecznie dziękujemy parafianom, którzy materialnie wspierają funkcjonowanie naszej parafii, przekazują ofiary na konto parafialne lub osobiście. Niech Bóg wynagrodzi hojność serc.
 6. Dziękujemy członkom Akcji Katolickiej za sprzątanie kościoła. Bóg zapłać. W tym tygodniu prosimy w miarę możliwości o zgłoszenie się chętnych do pomocy w sprzątaniu.
 7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Zapewniamy o modlitwie i zapraszamy do modlitwy.
 9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Zdzisław Sowa . Dobry Jezu …

Podobne wpisy