Ogłoszenia Parafialne | Parafia Pustków Osiedle

Ogłoszenia na 4 Niedzielę Wielkanocy

4  NIEDZIELA WIELKANOCY

03.V. – 10.V. 2020 r.

 1. Przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza, Światowy Dzień Modlitw o Powołania, Święto Narodowe Trzeciego Maja. Rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele (kapłańskie, zakonne, misyjne i do życia konsekrowanego w świecie).
 2. Codziennie po Mszy św. wieczornej do godz. 1930 wystawienie Najświętszego Sakramentu,  adoracja, możliwość spowiedzi i udzielanie komunii św. w okresie wielkanocnym z zachowywaniem  wszelkich zasad ostrożności.
 3. W tym tygodniu:
  • codziennie – nabożeństwo majowe o godz. 1730; zadbajmy o kapliczki i wizerunki Maryi,
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Floriana, męcz.; modlimy się za strażaków,
  • w środę – święto św. Filipa i Jakuba, Apostołów,
  • w I czwartek miesiąca – dziękujemy za Eucharystię i Kapłaństwo; nabożeństwo o powołania
  • w piątek – uroczystość św. Stanisława, bp. i męcz., głównego patrona Polski, diecezji i naszej parafii; rocznica zakończenia II wojny światowej; nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
 4. Najbliższa niedziela jest dla naszej wspólnoty parafialnej dniem odpustu ku czci św. Stanisława BM – Patrona naszej Parafii. Kazanie i Sumę odpustową o godz. 1100 celebrował będzie ks. prałat Antoni Kocoł proboszcz sanktuarium w Czudcu, były wikariusz w naszej parafii. Uroczystością odpustową rozpoczynamy duchowe przygotowanie do Jubileuszu 50-lecia duszpasterstwa w naszej parafii. Zapraszamy na Sumę odpustową z zachowanie przepisów. Nie będzie procesji.
 5. Dziękujemy za ofiary na potrzeby parafii – składane na tacę oraz wpłacane na konto parafialne. Bóg zapłać. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą drugą niedzielę miesiąca będą przeznaczone na cele inwestycyjne.
 6. Dziękujemy członkom Caritas za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Bóg zapłać. W tym tygodniu prosimy w miarę możliwości bl. 38 kl. 1. 
 7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Zapewniamy o modlitwie i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Podobne wpisy