Ogłoszenia Parafialne | Parafia Pustków Osiedle

Ogłoszenia na II Niedzielę Adwentu

II NIEDZIELA ADWENTU

6.XII. – 13.XII. 2020 r.

1. Dziś dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Za ofiary składane do puszek wyrażamy Bóg zapłać.

2. W tym Tygodniu:

  • codziennie o godz. 1700 Msza św. Roratnia, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji do godz. 1800.
  • codziennie – spowiadamy przed Mszą św. rano i wieczorem.
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Ambrożego.
  • we wtorek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 700, 900 i 1700; Godzina Łaski od 1200 do 1300. Na wieczornej Mszy św. uroczyste przyjęcie dziewczynek do Dziewczęcej Służby Maryjnej i kandydatów na ministrantów. Również na Mszę św. o godz. 1700 zapraszamy uczniów kl. III wraz z rodzicami.
  • w piątek – nabożeństwo Grupy Modlitewnej św. Ojca Pio. O godz. 1630 Różaniec, Msza św. i adoracja z odczytaniem próśb i podziękowań.
  • w najbliższą niedzielę – dzień modlitw za ofiary stanu wojennego; rozpoczynają się dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin; składka będzie przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii. W listopadzie ofiary do kopert złożyło 123 rodzin na kwotę 6.300 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy z serca Bóg zapłać i polecamy się waszej ofiarności.

3. Akcja „TAK POMAGAM” zostanie przeprowadzona przez Parafialny Oddział Caritas w sklepach naszego Osiedla w najbliższą sobotę, 12 grudnia. Kupując towar można przekazać żywność i środki czystości, z których zostaną przygotowane paczki na święta dla rodzin najbardziej potrzebujących. Za wszelką ofiarność i  hojność – Bóg zapłać.

4. W zakrystii są do nabycia opłatki wigilijne, a Caritas rozprowadza świece wigilijne przy wyjściu z kościoła.

5. Abp. Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski wyraził zgodę, aby nasza parafia otrzymała relikwie św. Stanisława BM, które są czczone i przechowywane w Katedrze na Wawelu. 19 grudnia w sobotę na Mszy św. o godz. 1630 w Archikatedrze Krakowskiej na Wawelu będą przekazane naszej parafii relikwie św. Stanisława BM, naszego patrona. Jest organizowany wyjazd na tę uroczystość do Krakowa. Zgłoszenia w zakrystii do niedzieli. Zapraszamy!

6. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom ul. Sadowej za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców ul. Galicyjskiej i Słonecznej.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.


Podobne wpisy