Ogłoszenia Parafialne | Parafia Pustków Osiedle

Ogłoszenia na II Niedzielę Wielkiego Postu

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

28.II.2021 – 7.III. 2021 r.

1. Przeżywamy Niedzielę Synodalną oraz dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Za dzisiejsze ofiary składane na ogrzewanie kościoła i plebanii oraz do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes wyrażamy z serca Bóg zapłać.

2. Serdecznie zapraszamy na Gorzkie Żale o godz. 1700, a po nich Msza św. wieczorna.

3. W tym tygodniu:

  • codziennie – spowiadamy przed Mszą św. rano i wieczorem. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 1800;
  • I czwartek miesiąca – święto św. Kazimierza; modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne; na Mszę św. wieczorną zapraszamy młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania z rodzicami; spowiadamy od godz. 1630;
  • w I piątek miesiąca – Droga krzyżowa dla dzieci o godz. 1600, dla dorosłych o godz. 1700 i Msza św., dla młodzieży o godz. 1900modlimy się za misje i wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa; Przypominamy o spowiedzi i komunii I piątkowej dzieciom kl. IV i młodzieży kl. VII; spowiadamy od godz. 1600. W I piątek od godz. 900 udamy się do chorych z racji I piątku. Gdyby była przeszkoda z odwiedzeniem to  prosimy o zgłoszenie;
  • w I sobotę miesiąca – Nabożeństwo fatimskie, o godz. 1630 Nowenna do Matki Bożej, o godz. 1700 Msza św. i Różaniec Fatimski.

4. Caritas od najbliższej niedzieli będzie rozprowadzał świece wielkanocne, tzw. paschaliki i baranki. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na cele charytatywne.

5. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom bl. 55 kl. 3 i 4 za sprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców bl. 56 kl. 1 i 2.

6. W dniach od 12 do 14 marca, o godz. 1800 będzie prowadzony kurs przedmałżeński w naszej parafii. Zainteresowanych prosimy o wcześniejsze zgłoszenie.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Krystyna Kucharska. Dobry Jezu…


Podobne wpisy