Uroczystość Najświętszej Trójcy
31.05.2026 – 7.06.2026
- Dzisiaj zakończenie czasu Komunii św. wielkanocnej i zakończenie nabożeństw majowych o godz. 1730
- Również dzisiaj od godz. 1200 do 1730 w naszej świątyni będzie prowadzony Łańcuch Modlitw Róż Różańcowych . Zachęcamy o włączenie się w tą modlitwę.
- W tym tygodniu:
- codziennie- Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa po Mszy św. wieczornej
- w poniedziałek – spotkanie modlitewne Apostolstwa Dusz Czyśćcowych o godz. 1730 Różaniec, Msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu; wspomnienie św. Justyna
- we wtorek – na Mszy św. o godz. 1800 uczestnicy rekolekcji „Oddanie 33” uroczyście złożą akt oddania się Panu Jezusowi przez ręce Maryi.
- w środę – nowenna do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 1730;adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej do godz. 1900 .
- w czwartek – Uroczystość Bożego Ciała, Msze św. o godz. 700, 1000– z procesją i o 1800.
- Trasa procesji: koło małej szkoły, bl. 54, 55, 40, 44, 38, 37 koło stadionu i do kościoła. Bardzo prosimy rodziców klasy II o przygotowanie ołtarzy na procesje Bożego Ciała, a parafian o udekorowanie okien na trasie procesji, na znak naszego szacunku dla Chrystusa Eucharystycznego. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków, do dzwonienia, DSM, lektorów, ministrantów. Niech liczny udział w procesji będzie świadectwem naszej wiary. Składka w tym dniu przeznaczona jest na Hospicja i cele charytatywne.
- w I piątek miesiąca modlimy się za misje i wynagradzamy NSPJ; przypominamy o spowiedzi i komunii I piątkowej dzieciom i młodzieży; spowiadamy od godz. 1700
- w I sobotę miesiąca – nabożeństwo fatimskie, o godz. 1730 Nowenna do Matki Bożej o godz. 1800 Msza św., Różaniec Fatimski i procesja Eucharystyczna z Figurą MB wokół kościoła. 30 lat temu 17 czerwca 1996r roku uroczyście została wprowadzona Figura Matki Bożej Fatimskiej przywieziona w pielgrzymce parafialnej z Fatimy do naszej świątyni i rozpoczęcie Nabożeństw Fatimskich.
- Przez Oktawę Bożego Ciała procesja z Najświętszym Sakramentem będzie po Mszy św. wieczornej a w niedzielę po Mszy św. o godz. 1100.
- Dziękujemy serdecznie mieszkańcom bl. 52 kl.3 i 4 za złożoną ofiarę na sprzątanie i kwiaty kl.3- 280 zł kl. 4-240 zł. W tym tygodniu prosimy mieszkańców bl. 51 .
- Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
- Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Zapewniamy o modlitwie i zapraszamy do wspólnej modlitwy.
Zapraszamy do kawiarenki parafialnej na kawę, herbatę z ciastkiem po Mszy św. o godz. 1000..
INTENCJE MSZALNE 1.06.2026 – 7.06.2026
